ادعای اسرائیل درباره حمله هوایی به جنوب بغداد

ایسنا نوشت: رئیس کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق از تدابیر جدید و مهمی پرده برداشت که در خصوص حفظ حاکمیت هوایی در برابر پروازهای جنگنده‌های بیگانه تدوین خواهد شد.

محمد رضا آل حیدر، رئیس کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق به سومریه نیوز گفت، احتمالا آنچه در پادگان الصقر رخ داد یک هدف‌گیری هوایی بود.

رئیس کمیته امنیت و دفاع اظهار کرد، باید شهرها از انبارهای تسلیحاتی متعلق به نیروهای امنیتی و حشد شعبی تخلیه شوند به خصوص سلاح‌هایی نظیر موشک و تجهیزات سنگین.

وی با اشاره به وجود نشست‌های مستمر بین فرماندهی کل نیروهای مسلح و فرماندهان امنیتی به منظور ایجاد راه‌حل‌هایی جایگزین برای انتقال پادگان‌های حاوی سلاح‌های سنگین گفت، تدابیر جدید و مهمی در زمینه حفظ حاکمیت هوایی و پرواز جنگنده‌ها در حریم هوایی عراق در نظر گرفته شده و کمیته امنیت و دفاع از لحظه اولیه انفجار الصقر موضوع را پیگیری ‌کرد.

وی تاکید کرد، دو مساله مهم باید اتفاق بیفتند یکی تخلیه شهرها از پادگان‌ها و دوم لزوم اتخاذ تدابیر فوری از سوی دولت برای ممانعت از پرواز جنگنده‌ها در حریم هوایی عراق و این امر تنها باید با موافقت عراق باشد تا این کشور کاملا حاکمیت زمینی و هوایی خود را در دست داشته باشد.

این عضو پارلمان عراق تاکید کرد، کنترل پروازهای جنگنده‌ها، عراق را قادر خواهد ساخت هرگونه حادثه‌ای را از هم تمیز دهد. ما دقیقا نمی‌دانیم این حمله ناشی از حادثه فنی بود یا یک هدف‌گیری.

در انفجار پادگان الصقر یک تن کشته و ۲۹ تن دیگر زخمی شدند.

در این راستا یک شرکت اسرائیلی متخصص در زمینه عکس‌برداری ماهواره‌ای تصاویری از انبار تسلیحاتی جنوب بغداد که اخیرا شاهد انفجاری بود، منتشر کرد که مدعی است، مورد حمله هوایی قرار گرفته است.

روسیا الیوم‌ به نقل از روزنامه اسرائیلی "تایمز آو اسرائیل" گزارش داد، شرکت "امیگ سَت اینترنشنال" اسرائیل اعلام کرد، ویژگی‌های خسارات وارده که در تصاویر مشخص شده نشان می‌دهند احتمالا انفجار در پادگان الصقر در جنوب بغداد ناشی از حمله هوایی بوده باشد که در پی آن انفجارهای ثانویه مواد انفجاری انبار شده را به همراه داشته است.

براساس گزارش‌های خارجی، اسرائیل به صورت فزاینده‌ای در انجام حملات هوایی در عراق نقش دارد.

سعد معن، سخنگوی وزارت کشور عراق پیشتر از وقوع انفجاری در داخل انبار تسلیحات وابسته به پلیس فدرال و حشد شعبی خبر داده بود.

310 310

کد خبر 1289812

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =