بهرام رادان و مریلا زارعی به سلطه الناز شاکردوست پایان دادند

اکران سینمای ایران در حالی این هفته را سپری کرد که فیلم سینمایی «ایده اصلی» توانست به چندین هفته صدرنشینی بی رقیب «شبی که ماه کامل شد» با بازی الناز شاکردوست پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سینمای ایران در حالی این هفته را به پایان برد که اضافه شدن فیلمی به چرخه اکران نبود، البته این اتفاق در حالی رخ داد که قرار بود فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» به کارگردانی علیرضا رئیسیان از چهارشنبه ۲۳ مرداد روی پرده برود اما با مراجعه به سامانه فروش بلیت سینما، هنوز خبری از امکان خرید بلیت این فیلم فراهم نشده است و باید دید که علت این اتفاق چیست.

فیلم رئیسیان قرار بود هفته گذشته به سرگروهی سینما فرهنگ اکران شود که به علت به کف فروش نرسیدن فیلم پیشین این گروه، اکرانش یک هفته به تعویق افتاد و گویا این تعویق ادامه دارد.

همچنین در این هفته شاهد یک اتفاق بودیم و آن هم پایان صدرنشینی نرگس آبیار با فیلم «شبی که ماه کامل شد» در جدول فروش هفتگی بود.

فروش همچنان در کانال چهار میلیارد

با این حال از این اتفاق بگذریم و به میزان فروش هفتگی سینمای ایران بپردازیم، این هفته هم فروش همچون هفته های گذشته رضایت بخش نبود و تنها با افزایش ۶۰ میلیون تومانی در مقایسه با هفته گذشته همراه شد و این در حالیست که در تابستان همواره سینمای ایران روند خوب فروش را تا پایان فصل حفظ می‌کرد اما گویا فیلم‌های روی پرده آنطور که باید و شاید در جلب نظر مخاطبان موفق نبودند.

این هفته مجموع فروش هفتگی به چهار میلیارد و ۶۷۸ میلیون تومان رسید که دو میلیارد و ۶۷۲ میلیون تومان آن اختصاص به شهر تهران داشت. همچنین ۳۹۲ هزار و ۷۵۶ نفر در این هفته به تماشای فیلم های روی پرده نشستند که سهم اهالی تهران ۱۸۳ هزار و ۹۸۴ نفر بوده است.

ایده اصلی صدرنشین شد/ شبی که ماه کامل شد سقوط

فارغ از اوضاع نه چندان خوشایند فروش سینما، به سراغ رقابت داغ و حساس فیلم‌ها برویم جایی که آزیتا موگویی با فیلم «ایده اصلی» توانست به سلطه طولانی مدت فیلم «شبی که ماه کامل شد» بر گیشه هفتگی پایان ببخشد.

این هفته فیلم موگویی به فروش ۶۶۴ میلیون و ۸۳۲ هزار تومان دست پیدا کرد و این اتفاق در حالی رخ داد که «شبی که ماه کامل شد» با سقوط سه پله‌ای ناگهانی و فروش ۴۹۵ میلیون و ۶۴۷ هزار تومانی در جایگاه چهارمین فیلم پرفروش این هفته قرار گرفت.

آزیتا موگویی تازه‌ترین ساخته سینمایی‌اش را نخستین بار در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر به نمایش درآورد، فیلمی که درباره راه اندازی یک پروژه بزرگ با همکاری ایران و اسپانیا در جنوب ایران ساخته شده است و داستان طمع افراد مختلف برای پیروزی در این مناقصه را  روایت می‌کند.

بهرام رادان، هانیه توسلی، مریلا زارعی، مهرداد صدیقیان و پژمان جمشیدی بازیگران اصلی «ایده اصلی» را تشکیل می‌دهند، چهره‌هایی که دارای محبوبیت قابل قبولی میان مخاطبان سینما هستند و با شروع چشمگیر این فیلم در هفته اول اکران و رسیدن به صدر جدول فروش به نظر می رسد می توان به «ایده اصلی» به عنوان یکی از آثار پرفروش سینمای ایران در سال ۹۸ نگاه کرد.

جانان با امین حیایی نمی‌فروشد

دیگر فیلمی که یک هفته از اکرانش می گذرد، «جانان» ساخته کامران قدکچیان با بازی امین حیایی است. فیلمی که داستانی عاشقانه را روایت می‌کند و از دیگر بازیگرانش می توان به مژگان بیات، پروانه معصومی، بیژن بنفشه خواه و ... اشاره کرد.

این فیلم با وجود آنکه از حضور ستاره محبوبی چون حیایی بهره‌مند است اما هنوز نتوانسته در میان فیلم‌های روی پرده جای برای خود دست و پا کند تا دیده شود. البته مطمئنا حضور حیایی در هر فیلمی هم نمی تواند تضمین کننده فروش باشد و موضوع، حال و هوای اثر و همچنین سایر بازیگران در این مسئله نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

«جانان» این هفته را با فروش ۶۹ میلیون و ۴۸۱ هزار تومانی به پایان برد.

ایکس لارج و تگزاس در اوج

این هفته دو فیلم کمدی پا به پای هم توانستند در صدر جدول حضور پیدا کنند، «تگزاس ۲» به کارگردانی مسعود اطیابی که هر چه به روزهای پایانی اکرانش نزدیک می شود بیشتر می فروشد و «ایکس لارج» ساخته محسن توکلی که از هفته دوم اکران توانست حسابی دل مخاطبان را ببرد و با فروش خوبی که داشت به صدر جدول رسید.

این دو فیلم با کنار گذاشتن «شبی که ماه کامل شد» دومین و سومین فیلم پرفروش این هفته بودند و به ترتیب ۵۳۲ میلیون و ۶۶۷ هزار تومان و ۵۲۵ میلیون و ۱۳۶ هزار تومان فروختند.

«تگزاس ۲» با این روند تا به امروز ۲۳ میلیارد و ۸۳۱ میلیون تومان فروش داشته است و عنوان دومین فیلم پرفروش سال را پس از «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی با ۲۷ میلیارد و ۵۸۵ میلیون تومان در اختیار دارد.

ادامه روند خوب قسم، افت نامحسوس قصر شیرین

حال سری به فیلم های دیگر روی پرده بزنیم، جایی که فیلم سینمایی «قسم» دومین ساخته سینمایی محسن تنابنده با وجود آنکه رشد محسوسی را تجربه نکرده است اما به روند خوب هفته گذشته ادامه داده است.

این فیلم ۳۶۰ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان فروخته است و در آستانه عبور از مرز یک میلیارد تومان فروش است.

«قصر شیرین» ساخته رضا میرکریمی دیگر فیلم روی پرده است که این هفته هم توانست روندی نسبتا خوبی را دنبال کند و تنها افت چند میلیون تومانی را در گیشه در مقایسه با هفته گذشته تجربه کرد.

فیلم میرکریمی با ۴۹۰ میلیون و ۵۷۰ هزار تومانی که این هفته فروش داشت، فروش کلی خود را به یک میلیارد و ۹۸۷ میلیون تومان رساند.

در ادامه جزییات فروش هفتگی و کلی فیلم‌های روی پرده را به صورت تفکیک شده از تاریخ جمعه ۱۸ مرداد تا صبح روز ۲۵ مرداد مشاهده می‌کنید. (آمار از سامانه فروش سینمای ایران استخراج شده است.)

نام فیلم

نام کارگردان

فروش هفتگی

فروش کلی

ایده اصلی

آزیتا موگویی

۶۶۴ میلیون و ۸۳۲ هزار تومان

۸۴۰ میلیون و ۹۹۷ هزار تومان

تگزاس ۲

مسعود اطیابی

۵۳۲ میلیون و ۶۶۷ هزار تومان

۲۳ میلیارد و ۸۳۱ میلیون تومان

ایکس لارج

محسن توکلی

۵۲۵ میلیون و ۱۳۶ هزار تومان

چهار میلیارد و ۸۸۴ میلیون تومان

شبی که ماه کامل شد

نرگس آبیار

۴۹۵ میلیون و ۶۴۷ هزار تومان

۱۷ میلیارد و ۱۷۴ میلیون تومان

قصر شیرین

رضا میرکریمی

۴۹۰ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان

یک میلیارد و ۹۸۷ میلیون تومان

سرخپوست

نیما جاویدی

۳۷۶ میلیون و ۶۵۴ هزار تومان

۱۳ میلیارد و ۱۴۸ میلیون تومان

قسم

محسن تنابنده

۳۶۰ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان

۸۱۷ میلیون و ۶۰۹ هزار تومان

زهرمار

جواد رضویان

۳۲۴ میلیون و ۸۶۶ هزار تومان

پنج میلیارد و ۳۱۹ میلیون تومان

تپلی و من

حسین قناعت

۲۸۱ میلیون و ۳۶۷ هزار تومان

۹۰۹ میلیون و ۳۴۸ هزار تومان

نیوکاسل

محسن قصابیان

۱۹۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

یک میلیارد و ۴۰۵ هزار تومان

سرکوب

رضا گوران

۱۳۱ میلیون و ۲۱ هزار تومان

۶۴۴ میلیون و ۸۸۳ هزار تومان

ما همه با هم هستیم

کمال تبریزی

۹۲ میلیون و ۵۴۲ هزار تومان

۱۰ میلیارد و ۴۳۹ میلیون تومان

سامورایی در برلین

مهدی نادری

۷۸ میلیون و ۷۸۷ هزار تومان

شش میلیارد و ۲۷۲ میلیون تومان

جانان

کامران قدکچیان

۶۹ میلیون و ۴۸۱ هزار تومان

۸۵ میلیون و ۱۱۷ هزار تومان

۲۵۸۲۴۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1289970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =