متکدیان از نوزادان استفاده ابزاری می‌کنند

ایلنا نوشت: معاون امور اجتماعی بهزیستی استان بوشهر گفت: متکدیان اکثرا افراد بالغ هستند که از نوزادان استفاده ابزاری می‌کنند.

آرزو منوچهری، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان بوشهر، در واکنش به اظهارات چندی پیش مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر مبنی بر اینکه کودکان متکدی در پاکستان به طور حرفه‌ای فلج شده و به مشتریان فروخته می‌شوند، گفت: در بهزیستی اینگونه مشاهدات را نداشته‌ایم، البته شنیده‌هائی داریم که در پاکستان چنین اقداماتی رخ داده است، اما اینکه به ایران فرستاده می‌شوند را تایید نمی‌کنم.

منوچهری در ادامه افزود: البته متکدیان چون اکثرا افراد بالغ هستند کمتر مورد توجه بهزیستی هستند و در شمول وظایف شهرداری‌ها محسوب می‌شوند. مگر اینکه از کودکان برای کار خود استفاده کنند که در شمول کودکان کار به حساب می‌آیند و به بهزیستی مربوط می‌شوند.

وی در ارتباط با وضعیت کودکان کار و خیابان در استان بوشهر گفت: در استان بوشهر ما تمام کودکان و کار خیابانی را گردآوری کرده‌ایم و آنها نزد ما پرونده دارند و شناسائی شده هستند. طبق آمار کودکان کار در بوشهر ۲۰ یا ۳۰ درصد ایرانی هستند و الباقی اغلب افاغنه و با آمار خیلی کم پاکستانی در بین آنها وجود دارد. تمام این بچه‌ها کار می‌کنند ولی اینکه گفته شده باشد فلج یا معلول در میان آنها است، نه من به شخصه ندیده‌ام.

منوچهری در ارتباط با آمار کودکان کار استان بوشهر گفت: هم اکنون ما ۵۵۲ کودک کار در استان بوشهر داریم. تمام این کودکان شناسائی شده‌اند. این آمار شامل کودکان کار است که مربوط به بهزیستی است.

 معاون امور اجتماعی بهزیستی استان بوشهر در پایان گفت: در رابطه با متکدیان اگر از کودکان استفاده کنند جمع‌آوری می‌شوند اما شهرداری موظف است رسیدگی کند. زیرا متکدی‌ها به نفسه با کودکانی که نیاز به کار دارند و به علت‌ فقر خانواده مجبور به فعالیت شغلی می‌شوند متفاوت هستند. ما کودکان کار و خیابان را زیر نظر و حمایت داریم. متکدیان اکثرا افراد بالغ هستند که از نوزادان استفاده ابزاری می‌کنند.

٢٣۵٢٣٧

کد خبر 1290055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =