ضرب‌الاجل ۴۸ساعته شورای عالی تهیه کنندگان سینما به خانه سینما!

در پی دعوت نشدن شورای عالی تهیه‌کنندگان به مجمع عمومی خانه سینما، اعضای این شورا نامه‌ای اعتراض‌آمیز منتشر کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پس از انتشار گزارش مبنی بر غیبت صنف تهیه‌کنندگان و ده صنف دیگر در مجمع عمومی خانه سینما، شورای عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران به این اقدام واکنش نشان داد. 

این شورا طی نامه‌ای سرگشاده به هیئت مدیره خانه سینما، ضمن اعتراض به عدم دعوت به مجمع عمومی اعلام داشت، عدم دعوت به منزله خروج شورای عالی از خانه سینماست.

متن این نامه سرگشاده به شرح زیر است:

به نام خدا

با سلام
با توجه به عدم دعوت از شورای عالی تهیه‌کنندگان به مجمع عمومی خانه سینما در مورخ ۲۸مرداد ۱۳۹۸ لازم است توجه آن هیات مدیره محترم را به نکات ذیل جلب نماییم:

۱ـ عدم دعوت از هرکدام از اصناف حاضر در خانه سینما برای حضور در مجمع عمومی عادی یا فوق العاده خانه سینما تخلفی آشکار از اساسنامه خانه سینماست. بدیهی است هیئت مدیره در خصوص چنین تخلفی آشکار از اساسنامه خانه سینما می‌بایست پاسخگوی مجمع عمومی خانه سینما باشد.

۲- شنیده‌ها و شواهد حاکی است عدم دعوت به مجمع عمومی صرفاً شامل تهیه کنندگان سینما نبوده و این تخلف با عدم دعوت از تعدادی دیگر از اصناف حاضر در خانه سینما مکرر شده و مسئولیت آن هیئت مدیره را در قبال مجمع عمومی مضاعف کرده است.

۳- با توجه به نقش تاریخی صنف تهیه‌کنندگان در شکل‌گیری خانه سینما و همراهی با آن در بزنگاه‌های تاریخی در سی سال گذشته، حذف تهیه‌کنندگان از مجمع عمومی اشتباهی غیرقابل بخشش است و با توجه به فرصت اندک باقی مانده برای جبران آن این شورا فرصتی چهل‌وهشت ساعته به آن هیات مدیره محترم می‌دهد تا تصمیم نهایی خود را در دعوت یا عدم دعوت از اصناف تهیه‌کنندگی سینما به مجمع عمومی بگیرد. در غیر این صورت عدم دعوت معنایی جز خروج شورای عالی تهیه‌کنندگان از خانه سینما ندارد.

شورای عالی تهیه‌کنندگان سینما

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1290091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =