۰ نفر
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۰
شیخ ابراهیم زکزاکی به نیجریه بازگشت

منابع خبری روز جمعه گزارش دادند: شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه پس از خودداری از درمان در هند به دلیل نارضایتی از وضع درمانی و تیم پزشکی در این کشور به ابوجا بازگشت.

به گزارش شبکه تلویزیونی المنار، هواپیمای حامل شیخ ابراهیم زکزاکی در فرودگاه ابوجا به زمین نشست.

منابع آگاه اعلام کردند که رهبر شیعیان نیجریه به دلیل کارشکنی دولت نیجریه و بدون اینکه در هند مورد درمان قرار گیرد به نیجریه بازگشت.

پیش از این نیز در صفحه توییتر، پیامی ویدئویی از زکزاکی منتشر شده بود که وی اعلام کرد؛ بیمارستان هند با بازگشت وی و همسرش به نیجریه موافقت کرده است.

شیخ زکزاکی همچنین در نوار صوتی روز گذشته اعلام کرد که شرایط درمان در بیمارستان هندی از نیجریه بدتر است.

زکزاکی در نوار صوتی گفت که در بیمارستان هند ویروسی شده است.

شیخ ابراهیم زکزاکی متذکر شده است: بر خلاف آنچه قبل از ورود ما توافق شده بود که پزشکان شخصی خودمان درمان را برعهده بگیرند اما بیمارستان با تغییر تیم پزشکی، متعهد به توافق پیشین نبوده است.    

رهبر شیعیان نیجریه عصر دوشنبه گذشته برای درمان، ابوجا را به مقصد هند ترک کرد.

به گزارش روزنامه پانج چاپ نیجریه، با دستور دادگاه عالی نیجریه شیخ ابراهیم زکزاکی به همراه همسرش اجازه دارد برای پیگیری های درمانی به یکی از بیمارستان های هند مراجعه کند. 

دستور دادگاه نیجریه درحالی صادر شده که شیخ زکزاکی به همراه همسرش در سه سال گذشته در بازداشت نیروهای امنیتی بود.

بر اساس حکم دادگاه، وزارت امور خارجه نیجریه باید رهبر شیعیان این کشور را آزاد کرده تا برای معالجه به کشور هند برود و پس از مرخص شدن از بیمارستان برای  ادامه جلسه دادگاه به کشور بازگردد.

310 310

کد خبر 1290195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 2
  • IR ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
    0 0
    هند خیلی پر رو شده کاش یه کشور مسلمان به قدرت هند می رسید تا چنان گستاخانا به مسلمانان ظلم نکنه مسلمانان بیشتر درگیر شعارند تا بزرگ کردن قدرت واقعی اگر کشوری مسلمان ادعایی داره این گوی و این هم میدان وگرنه شاخو شونه کشیدن برای کسی که اهل جنگ نظامی نیست هنر نیست هند میدانگاه تجلی قدرت مسلمانانه