کیفیت آب استان آذربایجان‌غربی در حد استانداردهای بین‌المللی است

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان‌غربی اعلام کرد که کسب استانداردهای بین المللی، گواه روشن کیفیت آب شرب استان است ضمن اینکه ۹۹.۸درصد جمعیت استان از شبکه آبرسانی بهره مند هستند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، مقداد اسکندرپور با اشاره به وضعیت کلی آبرسانی به شهرهای استان، گفت: جمعیت شهری استان ۲ میلیون و ۲۱۹ هزار نفر است که از این میزان، ۲ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۵۱۴ نفر زیر پوشش شبکه آبرسانی شرکت آب و فاضلاب شهری قرار دارند بطوریکه درصد بهره‌مندی جمعیت شهری ۹۹.۸ درصد و بالاتر از میانگین کشوری است.
وی با بیان اینکه درصد بهره مندی از شبکه آب جمعیت شهری استان ۰.۲ درصد بیشتر از میانگین کشوری است، ادامه داد: ۶۴۴ هزار فقره انشعاب آب در آذربایجان‌غربی واگذار شده است که این میزان، شامل ۸۸۱ هزار آحاد است.
این مسئول با اشاره به منابع تامین آب استان، اظهار داشت: آب مورد نیاز از ۱۹۶ حلقه چاه، ۱۳ تصفیه خانه، ۱۲چشمه و ۱۱۷ مخزن با حجم ۴۱۴ هزار مترمکعب تامین می شود.
اسکندرپور به کیفیت آب شرب شهرهای مختلف استان اشاره کرد و گفت: کنترل کیفیت آب شرب شهرهای مختلف آذربایجان غربی در حد استانداردهای بین المللی است به طوری که این شرکت توانسته از نظرمدیریت و نظارت بر  کیفیت آب شرب، گواهینامه های بین المللی را در سالهای متمادی کسب کند.
این مسئول با بیان اینکه در تامین کیفیت آب شرب، یکی از ۱۰ استان های  برتر کشور هستیم، ادامه داد: ۱۷ آزمایشگاه کیفیت سنجی آب در استان به صورت روزانه، ماهانه و سالانه نسبت به بررسی پارامترهای مختلف و موثر در کیفیت آب شرب شهری اقدام می کنند.

۴۶

کد خبر 1290392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =