افزایش ماندگاری  مسافران در استان اردبیل به ۳ روز

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به میزان ماندگاری مسافران در استان اردبیل در سال ۹۶، تصریح کرد: در سال ۹۶ میزان ماندگاری مسافران در مناطق گردشگری و تفریحی استان اردبیل به حدود ۱٫۵ روز می‌رسید اما امسال با توجه به افزایش سطح رضایتمندی مسافران از خدمات ارائه شده و در نهایت تنوع خدمات و برنامه‌های فرهنگی و هنری به حدود ۳ روز افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، نادر فلاحی با بیان اینکه ماندگاری مسافران در استان اردبیل افزایش یافت افزود: با توجه به افزایش سطح کیفی و کمی خدمات ارائه شده به گردشگران و مسافران در مناطق گردشگری و تفریحی استان اردبیل ماندگاری مسافران در این استان افزایش یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با توجه به افزایش سطح کیفی و کمی خدمات ارائه شده به گردشگران و مسافران در مناطق گردشگری و تفریحی استان اردبیل ماندگاری مسافران در این استان افزایش یافت.

اساسی‌ترین عامل افزایش ماندگاری مسافر در استان

فلاحی گفت: در سال‌های اخیر میزان رضایت‌مندی هم‌استانی‌ها و به‌ویژه مسافران و گردشگران در مناطق گردشگری، تفریحی و جاذبه‌های طبیعی از خدمات ارائه شده بسیار بالایی بوده است و این مهم‌ترین و اساسی‌ترین عامل در افزایش ماندگاری مسافران در این استان است.

وی با اشاره به میزان ماندگاری مسافران در استان اردبیل در سال ۹۶، تصریح کرد: در سال ۹۶ میزان ماندگاری مسافران در مناطق گردشگری و تفریحی استان اردبیل به حدود ۱٫۵ روز می‌رسید اما امسال با توجه به افزایش سطح رضایتمندی مسافران از خدمات ارائه شده و در نهایت تنوع خدمات و برنامه‌های فرهنگی و هنری به حدود ۳ روز افزایش یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: اجرای برنامه‌ها و جشنواره‌های متعدد و مختلف، افزایش و ایجاد تنوع خدمات ارائه شده در مراکز تفریحی و گردشگری، تبلیغات محیطی و رسانه‌ها و همچنین معرفی جاذبه‌های گردشگری، طبیعی و تاریخی در رسانه‌ها و فضای مجازی از جمله عوامل مهم در بحث افزایش چشمگیر مسافران و جلب توجه تورهای گردشگری خارجی به‌ویژه تورهای عربی به استان اردبیل است.

وی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل همواره برای نهادینه‌سازی فرهنگ میزبانی از مسافران در استان اردبیل تلاش می‌کند اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل همواره برای نهادینه‌سازی فرهنگ میزبانی از مسافران در استان اردبیل تلاش می‌کند که ارائه کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی به مردم با مشارکت دستگاه‌های اجرایی از مهم‌ترین فعالیت‌ها در این راستا است.

46
 

کد خبر 1290430

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =