۲ نفر
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۹
سخن اصلاح‌طلبان درباره آیت‌الله مصباح را قبول ندارم

آیت الله مصباح یزدی بزرگترین متفکر حوزه است.

آیت الله مصباح را فیلسوف صمدانی، مفسر و عالمی ربانی می دانم و جایگاه ویژه ای برای این شخصیت بزرگوار قائل بوده و هستم. به نظر بنده  مستند «آن زمستان؛ برشی از زندگی آیت الله مصباح یزدی» چهره واقعی آیت الله مصباح یزدی را نشان نداده است از این لحاظ که شخصیت ایشان بسیار والاتر از شخصیتی است که در مستند نمایش داده شده است و برخی چیدمان ها مورد نظر جامعه مخاطب نخواهد بود.

جا داشت زوایای مختلفی از زندگی سیاسی و مبارزاتی آیت الله مصباح یزدی در این مستند نمایش داده می شد. برخی فریم های نمایش داده شده در مستند مورد پذیرش جامعه امروز با توجه به التهابات موجود نخواهد بود. ماهیت و نفس کار ساخت این مستند بسیار خوب و بزرگ است و ابداع جدیدی در حوزه است که امیدوارم با موفقیت روزافزون همراه باشد ولی بهتر است برخی کمبودهای موجود در مستند برطرف شود.

آیت الله مصباح یزدی از ابتدا مبارز واقعی بوده و هست و همواره در برابر تحریف ها و انحرافات ایستاده و شجاعانه برخورد کرده است. لذا بنده سخنان برخی دوستان اصلاح طلب درباره آیت الله مصباح یزدی را قبول ندارم، چون ایشان بیش از 50 سال است که در میدان واقعی مبارزه قرار دارد و شخصیت هایی همچون ایشان در حوزه بسیار کم هستند.

پرداختن به زوایای مختلف زندگی آیت الله مصباح یزدی اعم از دوره های مبارزاتی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و همچنین نحوه مقابله ایشان با تحریف و انحرافات موجود در اوایل انقلاب و جامعه امروز یک کار ضروری است. ایشان از معدود علمایی است که تغییری در اعتقادات و نظریات شان اتفاق نیفتاده و ثابت قدم در مسیر مبارزه با منحرفان ایستاده اند.

* متن سخنرانی در کارگاه نقد مستند «آن زمستان؛ برشی از زندگی آیت الله مصباح یزدی»

کد خبر 1290452

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =