انتقادات چندین باره خرازی از پدرخوانده‌های اصلاح‌طلب /هنوز تصمیمی برای ورود به ائتلاف جدید اصلاح‌طلبان نگرفته‌ایم

ایرنا نوشت: دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: در حال بررسی کیفیت ورود به ائتلاف جدید اصلاح‌طلبان هستیم، و حزب تاکنون تصمیمی برای پیوستن و هماهنگی با آنها اتخاذ نکرده است.

صادق خرازی در پاسخ به این پرسش که در آستانه انتخابات دوم اسفندماه مجلس شورای اسلامی، شرایط ائتلاف اصلاح‌طلبان را چگونه ارزیابی می‌کنید، عنوان کرد: احزاب اصلاح طلب تاکنون چیدمان خود را معرفی نکرده اند. احساس می کنم اصلاح‌طلبان هنوز به نقطه انسجام نرسیده‌اند و در این مقطع، اختلاف‌های پراکنده درون جریانی اتفاق خوبی نیست.

وی افزود: در شرایط کنونی اصلاح طلبان باید مشوق هم باشند اما در این میان صدای واحد به گوش نمی‌رسد. همه باید به فکر پیشرفت و توسعه کشور باشند و روزهای سخت و دشوار را به یاد آورده و درک متقابل داشته باشند، در حالی که چنین فضایی حاکم نیست. 

دبیرکل حزب ندای ایرانیان خاطرنشان کرد: متاسفانه در اردوگاه اصلاح طلبان صحبت‌هایی شنیده می‌شود که بیانگر افتراق است به شکلی که هر کس "مسئولیتش کمتر، افتراقش بیشتر" است. هرچند صدای واحدی هم از اردوگاه رقیب به گوش نمی‌رسد و چشم انداز و افق منسجمی نیز در جریان اصولگرایی دیده نمی‌شود.


خرازی خاطرنشان کرد: حرکت های ائتلافی باید بر مبنای وفاق احزاب گذاشته شود و اگر شخصی از عضویت در یک حزب پرهیز می‌کند نباید در راس تصمیم گیری ائتلاف قرار گیرد. به نظرم رویکرد اصلاح طلبان باید به سمت تقویت تفکر حزبی برود.

این فعال اصلاح طلب درباره «جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی» و نقش آن در انسجام میان اصلاح طلبان، گفت: در حال بررسی کیفیت ورود به ائتلاف جدید اصلاح‌طلبی هستیم اگرچه حزب ندای ایرانیان تاکنون تصمیمی برای پیوستن و هماهنگی با این «آقایان» اتخاذ نکرده است.

وی با بیان اینکه برای پیوستن به هیچ ائتلافی به جمع بندی نرسیده ایم، تاکید کرد: در شرایط خاصی قرار داریم و به این موضوع که عده ای «پدرخوانده غیرحزبی» برای همه تصمیم بگیرند و به بقیه بگویند بفرمایید کار کنید، معتقد نیستیم.

۲۷۲۱۲

کد خبر 1290644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =