مهمترین نقش سازمان‌های مردم نهاد افزایش مشارکت اجتماعی است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان گفت: مهمترین نقش سازمان‌های مردم نهاد افزایش مشارکت اجتماعی و ارتقای شاخص‌های توسعه است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، فرانک قدسی در مراسم جشن بزرگ مشارکت‌های اجتماعی که در عمارت خسروآباد سنندج برگزار شد، از حضور فعال سازمان‌های مردم نهاد، تشکل‌ها، انجمن‌های خیریه، دفاتر تسهیلگری و ارگان‌های دولتی و غیر دولتی استان برای مشارکت در برپایی نمایشگاه مشارکت‌ های اجتماعی و حضور گسترده مردم با استقبال از این نمایشگاه، قدردانی کرد.

وی گفت: مهمترین نقش سازمان‌های مردم نهاد افزایش مشارکت های اجتماعی برای دستیابی به پیشرفت و توسعه جامعه است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان با بیان اینکه حضور مردم در نمایشگاه مشارکت‌های اجتماعی موجب دلگرمی سازمان‌های مردم نهاد است، بیان کرد: ما قدردان تلاش همه سازمان‌های دولتی و غیر دولتی هستیم که در کارهای اجتماعی پشتیبان و حامی مردم بوده‌اند، و در تحقق توسعه استان نقش موثری دارند.

قدسی تاکید کرد: برای رفع مشکلات و کاهش آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه همکاری بخش خصوصی و جامعه مدنی  با دولت ضروری بوده و در این میان سمن‌ها می‌توانند در کنار حمایت‌های دولتی و مردمی در راستای رفع موانع قدم‌های موثری بردارند.

وی با بیان اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی منجربه افزایش توسعه اجتماعی می‌شود، اذعان کرد: با حمایت دولت، سازمان‌های مردم نهاد با حضور در بخش‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ... اثربخشی و کارآمدی، برنامه‌های توسعه را تسریع می‌بخشند.

به گفته این مقام مسئول سازمان‌های مردم نهاد به عنوان پل ارتباطی میان مردم و دولت مطرح هستند و دولت‌ها را در مسیر برطرف کردن آسیب‌های اجتماعی و نابسامانی‌های  جامعه یاری می کنند.

قدسی ضمن قدردانی از سمن‌ها و تشکل‌های فعال استان، تصریح کرد: مجموعه عواملی که در این حرکت فرهنگی و اجتماعی با درایت و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود گام برداشتند، شایسته تقدیر و تشکر هستند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان در پایان سازمان‌های مردم نهاد را بازوی اجرایی دولت و موثر در ارتقای شاخص‌های توسعه  اعلام کرد و گفت: آثار و توانمندی‌های نهادهای مردمی در این نمایشگاه، استعدادهای مختلف به ویژه در بخش اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را به منصه ظهور گذاشت.

46

کد خبر 1290678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =