سازمان بنادر: تلاش‌های آمریکا برای تصویب قطعنامه علیه ایران خنثی شد

معاون امور دریایی سازمان بنادر گفت: ایران همواره ایمنی آبراهه استراتژیک تنگه هرمز، دریای عمان و خلیج فارس را برای کشتی‌های عبوری و ورودی به بنادر تامین کرده است و در همین راستا تلاش‌های اخیر آمریکا را در اجلاس اخیر شورای آیمو خنثی کرد.

به گزارش خبرآنلاین، جلیل اسلامی در مراسم روز جهانی دریانوردی اظهار داشت: با اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا، صنعت حمل و نقل دریایی در نوک پیکان تحریم‌ها قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در همین راستا سازمان بنادر و دریانوردی در تعامل نزدیک با شرکت‌های کشتیرانی، اتحادیه‌ها و انجمن‌های مرتبط و شرکت‌های بیمه‌ای تلاش کرد تا با اقداماتی نظیر استفاده از بیمه‌های تخصصی ایرانی، ارتقای کیفی خدمات فنی و مهندسی و افزایش توان نظارتی ایمنی بر آبراهه‌های تحت مالکیت از تاثیر تحریم‌ها بکاهد.

معاون دریایی سازمان بنادر اضافه کرد:  ایران به عنوان یکی از کشورهای پیشتاز در کشتیرانی و با سابقه عضویت در بیش از ٣٠ پروتکل دریایی؛ همواره خود را متعهد به اجرای استانداردهای بین‌المللی نسبت به ناوگان ایمنی دریانوردی و ایمنی آبراهه مهم استراتژیک تنگه هرمز، خلیج فارس و دریای عمان  دانسته است.

جلیلی گفت: این سیاست از طریق تهیه و تولید نقشه‌های بروز شده و ارائه خدمات ناوبری دریایی به کشتی‌های عبوری و ورودی به بنادر انجام شده است.

اسلامی گفت: در همین راستا در اجلاس اخیر شورای آیمو که در هفته آخر تیر برگزار شد، هیات ایرانی با حضور فعالانه و با انجام رایزنی‌های فشرده با نمایندگان دولت‌های عضو و غیر شورا؛ مانع از تصویب قطعنامه‌ای شد که از سوی آمریکا در رابطه با امنیت دریانوردی دریای عمان و تنگه هرمز پیشنهاد شده بود.

وی خبر داد که با تلاش‌های ایران شورای آیمو نهایتا به ذکر بخشی از مفاد قطعنامه در گزارش نهایی بسنده کرد.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1290729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =