اقدام مشترک جهت توانمندسازی زنان با همکاری ستاد بازآفرینی شهری تدوین می شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز از تدوین برنامه اقدام مشترک دستگاه ها میان دستگاه های متولی به منظور رفع محرومیت از مناطق کمتر توسعه یافته در حوزه زنان و خانواده خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، مریم اسماعیلی فرد با بیان این مطلب در نشست اقدام مشترک جهت توانمندسازی زنان‌در سکونتگاه های غیر رسمی که در سالن شهدای البرز استانداری برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به تاکید استاندار البرز در خصوص نشاط و توان افزایی در سکونت های غیررسمی و محرومیت زدایی از مناطق مختلف استان، این نشست برگزار شده است تا علاوه بر اقدام مشترک بین دستگاه های متولی نسبت به برنامه ریزی یکپارچه و منسجم در حوزه های مختلف؛ فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی اقدامات لازم صورت پذیرد.
وی افزود: در این راستا به منظور ارتقای توان افزایی بانوان در مناطق کمتر توسعه یافته استان با اولویت زنان سرپرست خانوار، مقرر شد در قالب تفاهم نامه اقدام مشترک پیگیری و به صورت خاص از ظرفیت های ستاد بازآفرینی شهری در این زمینه استفاده شود.
این مسئول خاطر نشان کرد: بر این اساس، در راستای عدالت توزیعی در سطح استان، در هر شهرستان، یک محله به عنوان پایلوت اجرایی موضوع انتخاب می شود.
 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز اظهار امیدواری کرد:  امیدواریم با برگزاری منظم جلسات ماهیانه بتوانیم با اقدام یکپارچه بین دستگاهی مقدمات لازم به منظور محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار استان در حوزه زنان و خانواده را فراهم نمائیم.

۴۶

کد خبر 1290816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =