مطالبه کاربران خبرآنلاین از اصولگرایان برای بازسازی این جریان/در سیاست خارجی عقل حاکم باشد نه تندروی

ارزیابی شما از عملکرد اصولگرایان چیست و جریان اصولگرایی را در چه حوزه های نیازمند بازسازی می‌دانید؟خبرگزاری خبرآنلاین از کاربران خود خواسته بود تا به این سوال پاسخ بدهند.

به گزارش خبرآنلاین، اصولگرایان در حالی به مجلس آینده چشم دوخته اند که تجربه انتخابات گذشته نشان می دهد نامزدها و لیست های این جریان چندان جذابیتی برای رای دهندگان ندارد. بر همین اساس است که برخی تغییرات درونی را لازمه نوگرایی و کارامدی این جریان دانسته و برخی دیگر در این جریان پرچم نواصولگرایی برافراشته و درتلاشند تا تغییراتی در جریان اصولگرایی ایجاد کنند.

در این راستا خبرآنلاین از کاربران خود خواسته بود به این سوال پاسخ دهند که جریان اصولگرایی در چه حوزه هایی نیازمند بازنگری و بازسازی است؟

ناامیدی از جریان اصولگرا

برخی کاربران نگاهشان به جریان اصولگرا مثبت نبوده است، فردی به نام شهروند نوشته: متأسفانه بسیاری از پست های حساس مملکتی سالهای سال است که در ید و قدرت جریان اصولگراست . به صورتیکه مردم همواره به آنها با تردید نگاه کرده و امید زیادی به این جریان ندارند ، به همین دلیل در انتخابات گذشته امید را به اصلاح طلبانی بستند که آنها نیز دست کمی از این جریان ندارند . 

کاربر دیگری هم نوشته است: اصول گرایی یعنی حرکت در دور باطل. اصول گرایی یعنی حفظ ظاهر کردن برای کسب قدرت. اصول گرایی یعنی کشیدن حصار به دور ایران و کره شمالی دیگر ساختن.

کاربری دیگری هم که اسمش را منتشر نکرده است معتقد است: خانه از بن بست ویران است.

مطالبات کاربران از اصولگرایان

اما در میان پاسخ هایی که کاربران به این سوال داده اند برخی از افراد هم بوده اند که خواسته هایشان درباره بازسازی در جریان اصولگرا را مطرح کرده اند. آن ها معتقد بودند اولین تغییری که اصولگرایان می‌توانند داشته باشند، تغیر در اصول‌شان است. یکی از کاربران در همین راستا از اصولگرایانی که منافع ملی برای شان اهمیتی ندارد گلایه کرده و نوشته است: اصولگراها باید در اصلشون تجدیدنظر کنن. هنوز هم بعد این همه سال تجربه نه منافع ملی براشون مهمه نه امنیت ملی نه منافع مردم. فقط به یه سری چیزها موهوم فکر می کنن و توی دنیای خودشون سیر می کنن.

سیف الله دانش از کاربران خبرآنلاین نیز می نویسد: اولین بازسازی باید در اصولشان باشد. باید اصولشان را بازسازی کنند. مخالفت با عقل و منطق به بهانه های ساختگی و سوءاستفاده از انقلاب را باید کنار بگذارند. باید بپذیرند که در سیاست و اقتصاد و سیاست خارجی عقل حاکم باشد و نه آدمهای تندرو.

فردی به نام سبزواری نیز نوشته است: باید قوانین بسیار سخت گیرانه برای مبارزه با فساد اجرایی بشه وکل سیستم اقازاده پروری ریشه کن بشه اصل ماجرا اینه وگرنه اصول گرا واصلاح طلب فقط بازی با کلمات وهمه پی منافع خودشون هستن البته با شعارهای گول زننده برای مردم

پای تحریم انتخابات به نظرخواهی باز شد

دسته سوم هم کاربرانی بودند که موافق جریان اصولگرا بودند، و شرکت نکردن در انتخابات را به کاربران طرفدار جریان اصلاح طلبی پیشنهاد کردند. 

یکی از کاربران که نامش را منتشر نکرده، می نویسد: اگر در سال ۹۶ به بنفش ها رای دادید بهتر است هرگز دیگر در انتخابات شرکت نکنید و واقعا همه چیز را تمام کنید این به نفع مردم و خود شماست.

دیگری هم با اشاره به ایده تحریم انتخابات که از سوی اصلاح طلبان عنوان شده است، نوشته: امیدوارم شما واقعاً انتخابات رو تحریم کنید.

مشروح نظرات کاربران محترم خبرآنلاین به این سوال را {اینجا} مطالعه کنید.

۲۱۷۲۱۵

کد خبر 1291197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =