۱۵ زندانی جرائم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد با کمک اوقاف آزاد می شوند

جشن عید سعید غدیر همراه با برنامه های متنوع فرهنگی با حضور مدیر کل زندانها، مدیر کل اوقاف و امور خیریه و شرکت جمع کثیری از زندانیان در سالن ورزشی زندان یاسوج برگزار شد . 

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از یاسوج,جشن عید سعید غدیر همراه با برنامه های فرهنگی و محفل انس با قرآن، اجراء برنامه ورزش پهلوانی و زورخانه ای و تجلیل از سادات زندانی با حضور مدیران کل زندانها و اوقاف و امور خیریه در سالن ورزشی زندان مرکزی یاسوج برگزار شد . 

اسماعیل جمیاری، مدیرکل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد در این آئین با بیان اینکه از اولویت‌های مهم سازمان زندان ها پر کردن اوقات فراغت زندانیان است، گفت: زندان های استان با برنامه ریزی های مدون در امر تقویت باورهای دینی و ارتقاء آموزه های اخلاقی، بازسازی شخصیت زندانیان همراه با برنامه های تربیتی و در نهایت بازاجتماعی شدن آنان اهتمام جدی دارد به گونه ای که زندانی وقتی از زندان آزاد می گردد جامعه و اجتماع به راحتی پذیرای اوست.

وی اظهارکرد: زندانی هرجرمی که مرتکب شده، مجازات آن را با سلب آزادی اش گذرانده و به نوعی پاک شده است، بنابراین جامعه بدون هیچ‌گونه ذهنیتی باید بعنوان شهروند عادی پذیرای او باشد . 

جمیاری بیان کرد: ائمه معصومین (ع) چراغ راه هدایت و نظاره گر اعمال ما هستند، بنابراین توصیه می شود تا با رفتار و کردار خودمان رضایت و پذیرش و شفاعت آنان را جلب کنیم . 

همچنین حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین ضمن قدردانی از مدیریت و مجموعه زندان های استان به خاطر دیدگاه فرهنگی و توجه به برنامه های تربیتی برای زندانیان گفت: چنین برنامه هایی در راستای شناخت و معرفت مددجویان مطلوب و مورد پسند می باشد . 

وی با اشاره به وظایف سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: امور مربوط به خیریه اوقاف در جهت تقویت برنامه های جامعه اسلامی مد نظر قرار گرفته که ان شاء الله قرار است در این راستا جهت آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد زندان های استان با حمایت اداره کل اوقاف برنامه ریزی شود . 

جنتی پور خطاب به زندانیان اظهارکرد: زندان را مأمنی برای بازگشت به خدا و استغفار از گناهان بدانید و امید به رحمت خدای متعال داشته باشید . 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در سطح کشور قرار است ۲۸۰ زندانی جرالئم غیرعمد از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه آزاد و به آغاوش خانواده بازگردند که ۱۵ نفر از این تعداد از زندانیان جرائم غیرعمد استان کهگیلویه و بویراحمد خواهند بود.

در این برنامه علاوه بر مولودی خوانی، محفل انس با قرآن با حضور قاریان برجسته استان با شور معنوی خاصی برگزار شد؛ ضمن اینکه ورزشکاران ورزش پهلوانی و زورخانه ای به اجرای حرکات این ورزشی سنتی اسلامی پرداختند . 

46

کد خبر 1291393

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =