۵ نفر متخلف شکار غیرمجاز در چهارمحال و بختیاری دستگیر شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت :در پی وصول گزارشاتی و طی عملیات جداگانه مأموران یگان حفاظت محیط زیست ۵ نفر متخلف شکار غیرمجاز در شهرستان لردگان را شناسایی و دستگیر کردند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان،   شهرام احمدی افزود : از یک نفر متخلف یک قبضه اسلحه شکاری و ۹ قطعه پرنده زردپره و از ۴ متخلف دیگراجزای ۴ رأس کل وحشی و سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد. احمدی ادامه داد: طبق اطلاعات واصل شده، ۳ رأس از کل های وحشی خارج از این استان شکار و به این شهرستان منتقل شده بودند که با پیگیری های حفاظت محیط زیست، توسط مأموران یگان حفاظت، متخلفان شکار غیر مجاز شناسایی و دستگیر شدند.  

وی عنوان کرد: این متخلفان پس از تشکیل پرونده جهت طی مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

  این مقام مسئول تصریح کرد: بر اساس بند الف ماده ۱۰ و بند ب ماده ۱۲ قانون شکار و صید و ماده ۳۱ آئین نامه اجرایی قانون شکار و صید، شکار حیات وحش بدون داشتن مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست غیر قانونی بوده و پیگرد قضایی دارد.

شهرستان لردگان با داشتن۳۴۲۰ کیلومتر وسعت در جنوب استان چهارمحال و بختیاری واقع شده که از سمت شمال به شهرستان بروجن و اردل و در جنوب به استان کهگلویه و بویر احمد و در شرق به استان اصفهان و درغرب به استان خوزستان محدود شده است.

46

کد خبر 1291697

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =