حریری درباره تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله چه موضعی گرفت؟

ایرنا نوشت: "سعد حریری" نخست وزیر لبنان گفت: من نیستم که تحریم های آمریکا را تعیین می کنم، اما تصور نمی کنم این تحریم ها متحدان حزب الله در داخل کشور را شامل شود.

این سخنان حریری در حالی مطرح شده که وی دوشنبه هفته به واشنگتن سفر کرده بود و در آنجا با برخی مسئولان آمریکایی از جمله "مایک پمپئو" وزیر خارجه این کشور گفت و گو کرده است.

همزمان با این گفت و گوها منابع خبری لبنانی و منطقه ای اعلام کردند که محور این گفت و گوها تحریم های جدید آمریکا علیه حزب الله و متحدانش از جمله شخصیت های مسیحی در لبنان خواهد بود.

در این میان حریری دیروز (سه شنبه) به بیروت بازگشت و همان روز در بازدید از فرودگاه بین المللی "رفیق حریری" گفت: من تحریم های آمریکا علیه حزب الله را تعیین نمی کنم.

به نوشته روزنامه "الحیات"، حریری پس از بازدید از فرودگاه در یک کنفرانس مطبوعاتی در خصوص اینکه آیا تحریم های آمریکا افراد نزدیک به حزب الله و به عبارت بهتر وزیران مسیحی لبنان را شامل خواهد شد، گفت: اولا من تعیین کننده تحریم ها نیستم و این اتهاماتی است که از ابتدا علیه من مطرح شد، اما گمان نمی کنم چنین اتفاقی بیفتد.

حریری در توضیح این مطلب افزود:  اینکه آیا لبنان نیز هدف این تحریم ها است، باید گفت که ما روابط خوبی با وزیر خزانه داری آمریکا داریم و به طور مداوم این روابط را پیگیری می کنیم.

وی ادامه داد: من به آمریکا رفتم و در دیدار با مسئولان این کشور مسائل مختلفی طرح و بررسی شد؛ معتقدم تحریم ها علیه ما نخواهد بود، با این حال نمی توانم چیزی را تایید کنم.

وی در مورد سخنان اخیرش مبنی بر اینکه آسیب رساندن به "ولید جنبلاط" رهبر "حزب سوسیال ترقیخواه" به مثابه آسیب رساندن به شخص او و "نبیه بری" رئیس پارلمان لبنان است، گفت: روشن تر بگویم، آسیب به هر گروه سیاسی در لبنان آسیب به ما است.

310311

کد خبر 1291729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • vahid DE ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
    0 0
    in agha bishtar yek arusak ast ta siasatmadar.hezbola nabu lobnani ham nabud