قدیری ابیانه: پایداری‌ها باید وارد ائتلاف اصولگرایان شوند /کمالی: شاید برخی اصلاح‌طلبان  لیست مستقل بدهند

نامه‌نیوز نوشت: محمدحسین قدیری ابیانه گفت: همه دشمنان خارج‌نشین با تمام قوا سعی کردند که جبهه اصولگرایی پیروز انتخابات نباشد. اکنون هم همین وضعیت وجود دارد و رسانه‌های بیگانه تریبون اصلاح‌طلبان هستند. در این شرایط اصولگراها باید دقیق و منسجم عمل کنند.

محمدحسن قدیری ابیانه، فعال سیاسی اصولگرا باور دارد که ائتلاف میان اصولگرایان یک ضرورت است و باید این مهم محقق شود. او درباره این موضوع گفت: «اجماع سراسری یک ضرورت قطعی برای جبهه اصولگرایی است و این اجماع به وضعیت کشور و برون‌رفت از مشکلات سراسری کمک می‌کند. شاید تمام نامزدهای تمام گروه‌ها نتوانند وارد لیست ائتلافی بشوند اما بی‌تردید تلاش برای اجماع مفید خواهد بود زیرا که حضور اسلام‌گرایان و وفاداران به انقلاب و وطن می‌توانند در مجلس حضور موثری داشته باشند».

او درباره جایگاه جبهه پایداری در ائتلاف اصولگرایان اظهار کرد: « بی‌تردید جبهه پایداری باید بخش مهمی از ائتلاف اصولگرایان باشد و دیگر طیف‌ها نباید تحت تأثیر تبلیغات منفی علیه این طیف قرار بگیرند. آنها هم باید تلاش کنند تا در ائتلاف حضور داشته باشند تا به یک لیست واحد دست یابیم؛ از سوی دیگر فعالان سیاسی اصولگرا هم باید به مطالبات پایداری‌ها توجه کنند و دست‌ِکم بخشی از مطالبات آنها را در هدف‌گذاری‌های ائتلاف لحاظ کنند.»

او در پاسخ به این پرسش که چه قدر شانس پیروزی اصولگرایان را در قبال اصلاح‌طلبان بالا می‌دانید، گفت: «کارگزاران و اصلاح‌طلبان بسیار ضعیف شده‌اند و سرمایه اجتماعی بالایی ندارند و حتی کسانی که از اصلاح‌طلبان حمایت می‌کردند هم اکنون پشیمانند؛ مثلا آقای زیباکلام مدام می‌گوید که برای حمایت از روحانی از مردم فحش می‌خورم؛ از سوی دیگر دشمنان نظام تلاش می‌کنند تا به هر قیمتی اصولگرایان پیروز نشوند. دشمنان همواره تمایل داشته‌اند که جناح اصلاح‌طلب روی کار بیاید. به‌یاد داریم که در انتخابات سال۹۶ می‌گفتند اگر رئیسی روی کار بیاید دلار ۵ هزار تومان می‌شود. همه دشمنان خارج‌نشین با تمام قوا سعی کردند که جبهه اصولگرایی پیروز انتخابات نباید. اکنون هم همین وضعیت وجود دارد و رسانه‌های بیگانه تریبون اصلاح‌طلبان هستند. در این شرایط اصولگراها باید دقیق و منسجم عمل کنند».

می‌خواهیم با مجموعه اصلاح‌طلبان ائتلاف کنیم اما...

باشگاه خبرنگاران جوان نیز نوشت:

حسین کمالی دبیرکل حزب اسلامی کار با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های حزب متبوع برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به ابهامات وضعیت انتخابات پیش رو، پیش بینی شرایط ناممکن است.

او ادامه داد: کسانی که معتقدند برای ورود به صحنه انتخابات آمادگی دارند، در حال گفت‌وگو با دوستان ما هستند که شامل نمایندگان فعلی مجلس و افراد جدید می‌شوند، اما هنوز سیاست‌های کلی خیلی مشخص نیست، از این سو منتظر اعلام برنامه‌ها و سیاست‌های کلی هستیم.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با اشاره به ائتلاف حزب متبوع  خود با شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان تصریح کرد: حزب اسلامی کار جزئی از مجموعه اصلاح طلبان کشور است، بنابراین سعی می‌کنیم با مجموعه اصلاحات ائتلاف داشته باشیم، اما هر اتفاقی می‌تواند، باعث ورود مستقلانه ما به عرصه انتخابات شود.

دبیرکل حزب اسلامی کار در پاسخ به این سوال که آیا حزب متبوع مانند حزب کارگزاران به صورت شفاف ائتلاف با شورای عالی را مطرح می‌کند، گفت: حزب کارگزاران با ما فرق می‌کند، آن‌ها کار خودشان را انجام می‌دهند و ما هم کار خودمان را می‌کنیم.

فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به زمزمه جدایی برخی احزاب اصلاح طلب از شورای عالی و ورود مستقل به انتخابات تصریح کرد: هر احتمالی در عالم سیاست ممکن است.

وزیر کار دولت اصلاحات در مورد فعالیت‌های انتخاباتی نهادهای بالا دستی اصلاح طلبان گفت: در مورد شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان صحبت نمی‌کنم، اما در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هنوز بحثی در مورد انتخابات مطرح نشده است.

۲۷۲۱۶

کد خبر 1291987

برچسب‌ها