مکرون: می‌خواهم به ایران پیشنهادهایی بدهم

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه با اشاره به دیدارش با محمدجواد ظریف گفت: ساعاتی قبل از آغاز نشست گروه ۷ دیدارهایی با ایرانی‌ها خواهم داشت تا به آنها چیزهایی پیشنهاد کنم.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد قبلاً به ایران درباره کاهش برخی تحریم ها یا اتخاذ یک سازوکار جبران خسارت پیشنهاد داده ام.

­سفیر سابق فرانسه در آمریکا نیز با انتشار پیامی توئیتری گفت: امانوئل مکرون, رئیس جمهور فرانسه پیش از حضور در نشست گروه هفت میزبان یک نماینده ایرانی خواهد بود تا راه های حفظ برجام و ایجاد مسیری برای راه حل دیپلماتیک در بحران کنونی بررسی شود.
 
خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد رئیس جمهور فرانسه خواهان پایبندی کامل ایران به توافق هسته ای و برگزاری مذاکرات گسترده تر درباره مسائل دیگر شد.
وزارتخارجه فرانسه و الیزه برای دیدار روز جمعه ظریف با لودریان و مکرون اجازه ورود "قلم" و "دوربین" ایرانی را نمی دهد
 
وزارتخارجه فرانسه و الیزه برای دیدار روز جمعه ظریف با لودریان و مکرون اجازه ورود به خبرنگاران ایرانی را نمی دهد! این در حالی است که در سفر لودریان وزیر امور خارجه فرانسه به تهران وزارت امور خارجه به خبرنگاران خارجی از جمله فرانسوی اجازه پوشش خبری داده بود.
23310311
کد خبر 1292071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
  0 2
  واقعا این وزارت ارشاد و این دولت تحقیرو سانسور خبر نگاران ایرانی را تا کی میخواهد سرپوش بگذارد ، اونها با کلی حذف سخنان مسولین ما مصاحبه و خبر میگیرند ولی خبر نگار های ما که چالشی هستند و این رفتار نا پسند را با این سربازان خبری میکنند ، ایران مقابله به مثل نمی کند
 • SE ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
  1 0
  مکرون جان تو در حد و اندازه ای نیستی که بخواهی پیشنهادی در مورد تعلیق یا رفع تحریم های وضع شده از سوی ترامپ به ایران ارائه بدهی ! ترامپ هم که صریحاً اعلام کرد تو شایستگی نمایندگی از سوی وی {ترامپ} جهت ترغیب ایران به نشستن پای میز مذاکره نداری ! مذاکره با غیر از دولت منتخب آمریکا بدون تصویب توافقات حاصله توسط مجلس ایران و تأئید شورای نگهبان یا مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران و کنگره و سنا آمریکا از لحاظ حقوقی فایده ای بر آن مترتب نیست ! ایران به جای صرف وقت طولانی و معتنابه مذاکره با اتحادیه اروپا + بریتانیا + فرانسه + آلمان + روسیه + چین و آمریکا در برنامه جامع اقدام مشترک {برجام} ، کافی بود صرفاً با دولت منتخب آمریکا به عنوان ابرقدرت اقتصادی و نظامی جهان و تنها کشور ایستاده در مقابل ایران مذاکره و توافق شرافتمندانه نماید و توافق حاصله به تصویب مجلس ایران و تأئید شورای نگهبان یا مجمع تشخیص مصلحت نظام و کنگره و سنا آمریکا برسد و جنبه قانونی و اجرایی پیدا نماید تا هیچ دولت دیگری که بعداً سرکار می آید نتواند متعرض مفاد آن شود و آنرا لغو یا اجرا ننماید !
 • IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
  1 0
  ايشان اگر راست ميگه شركت هاي فرانسوي بويژه خودروسازي پژوه را مجبور به برقراري تعهداتش كند
 • IR ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
  1 1
  ولش کن. حالا بذار پیشنهادش رو بده و بعد آقای ظریف اگر صلاح دانست برای ما می گه. ما مطمئنیم که آقای ظریف علیه مصالح مردم ایران کار نمی کند.
 • علی IR ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
  1 0
  چند تا پیشنهاد خوب بده شاید تحریم ها برداشته بشه
 • عبدالله IR ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
  0 0
  زورش به پژوهم نمیرسدتاچه رسدبه ترامپ دیوونه