اکران بیش از ۳۶ فیلم کوتاه و بلند در  سومین روز جشنواره کودک و نوجوان

در سومین روز جشنواره کودک و نوجوان، بیش از ۳۶ فیلم کوتاه و بلند در پردیس سینمایی ساحل و سیتی سنتر اصفهان به نمایش در می آید.

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان، مراسم افتتاحیه سی‌ و دومین دوره جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در حالی آغاز شد که با عید سعید غدیر همزمان شده بود، این جشنواره که از دوشنبه ۲۸ مرداد در بوستان غدیر اصفهان آغاز به کار کرد، ازحضور مدیران سینمایی کشور، اهالی سینما، هنرمندان و علاقه‌مندان به این هنر_صنعت بهره برده است و تا چهارم شهریور ماه جاری در استان اصفهان ادامه خواهد داشت.

شعار امسال جشنواره «رویای کودکان سیل زده را بسازیم» است

افتتاحیه این جشنواره که با اجرای پژمان بازغی همراه بود، در فضای باز و با همراهی اکثریت مردم برگزار شد.

ایمان حجتی دبیر اجرایی جشنواره، با اشاره به مراسم افتتاحیه جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: در این مراسم آیتم‌هایی شاد به همراه ویژه برنامه‌ای به مناسبت عید غدیر برنامه ریزی شده بود و شعار امسال جشنواره  را تحت عنوان «رویای کودکان سیل زده را بسازیم» قرار دادیم.

جشنواره فیلم کودک رنگ و بوی همه سینماهای شهر را دگرگون کرده است
در ایام جشنواره سالن‌های پردیس سینمایی ساحل (سالن نصف جهان و زنده رود)، پردیس سینمایی چهار باغ (سالن نقش جهان، سالن چهل ستون، سالن چهار سوق)، سینما بهمن، اصفهان سیتی سنتر (سالن ۱، سالن ۲، سالن ۴) و پردیس هنر، میزبان علاقه‌مندان برای تماشای فیلم‌های این رویداد فرهنگی هستند و به عبارتی جشنواره فیلم کودک رنگ و بوی همه سینماهای شهر را دگرگون کرده است.

در نخستین روز جشنواره چه گذشت؟

در نخستین‌ روز جشنواره فیلم‌های «جادوگر کوچک» به کارگردانی مایکل شارر، «غبار» به کارگردانی دائه ریدوز از جمهوری لتونی در ژانر کودک و همچنین «اوتزی و معماری زمان» به کارگردانی گابریل پی‌نوتا از ایتالیا در ژانر کودک و نوجوان و در بخش مسابقه سینمای بین‌الملل ۲ به نمایش درآمدند که با دوبله همزمان نیز همراه بود.

اکران ۳۶ فیلم کوتاه و بلند در دومین روز جشنواره

در دومین‌روز جشنواره نیز ۳۶ فیلم کوتاه و بلند بر پرده سینماها عرضه شد، از جمله این فیلم‌ها می‌توان به فیلم رونالدو به کارگردانی رسپ بزگز همچنین فیلم بلند فریاد سکوت به کارگردانی ویلادیمیر پوتاپوف، فیلم کوتاه مرداب به کارگردانی تورفین ایورسن، فیلم بلند شب آفتابی ساخته سید علی مدنی و فیلم پویانمایی  تاتارستان روسیه، اشاره کرد.

برنامه سومین روز جشنواره فیلم کودک و نوجوان چه خواهد بود

امروز نیز که سومین روز برگزاری جشنواره است، سینماهای میزبان جشنواره شاهد اکران فیلم های کفش میخی، هکر، چرخ-چرخ و پسر ابری در بخش مسابقه سینمای بین‌الملل، همچنین فیلم‌های چندش و تورنا ۲ در بخش مسابقه سینمای ایران، فیلم های هشتگ دوچرخه‌باز در بخش مسابقه آثار داستانی ایران و کینکا کوجی آی، بچه محل‌ها و دره فانوس‌ها در بخش مسابقه پویانمایی بین‌الملل و فیلم‌های ابری، لوته و اژدهایانی گمشده و پیاده‌روی شبانه در بخش مسابقه پویانمایی بین‌الملل، خواهیم بود.

فیلم های قطار آن شب در بخش مسابقه سینمای ایران، فیلم داستان‌های باغ جادویی آنتون کرینگز در بخش گزیده‌های مسابقه‌های بین‌الملل و بیست و سه نفر در بخش مسابقه سینمای ایران و فیلم پویانمایی سفر سبز در بخش مسابقه آثار داستانی ایران از دیگر فیلم‌هایی خواهند بود که در سومین روز جشنواره اکران خواهند شد.

سیتی سنتر اصفهان‌ نیز میزبان فیلم‌های قصه مردی که لب نداشت و ماجراهای پت و مت

سیتی سنتر اصفهان‌ نیز میزبان فیلم‌های قصه مردی که لب نداشت و ماجراهای پت و مت در بخش پویانمایی بین‌الملل، بیله در بخش مسابقه سینمای بین‌الملل ۱ و رونالدو و فریاد سکوت در بخش مسابقه سینمای بین‌الملل ۲، خواهد بود؛ در این مجموعه همچنین شاهد اکران فیلم‌های داستان‌های باغ جادویی آنتون کرینگز در بخش گزیده‌های مسابقه‌های بین‌الملل، خواب‌های خط خطی در بخش مسابقه آثار داستانی ایرانی خواهیم بود.

46

کد خبر 1292091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =