عبدالله‌ناصری: فکر ریاست‌جمهوری از ذهن عارف پاک نشده/ من و رضا خاتمی به دلیل مدیریت او از شورای عالی سیاستگذاری جدا شدیم

مشاور خاتمی می‌گوید: هنوز بحث نامزد شدن و کاندیداتوری آقای عارف برای ریاست جمهوری از ذهن ایشان و مشاوران‌ حلقه اولیه‌شان پاک نشده است.

عبدالله ناصری در گفتگو با خبرآنلاین، درباره انتقادها به نحوه مدیریت محمدرضا عارف در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: من فقط دوره اول در شورای سیاستگذاری بودم و دوره دوم و سوم کناره‌گیری کردم. دلیل اصلی‌ کناره‌گیری هم این بود که عملا هیچ نوع رفتاری که بیانگر اعمال مدیریت قاطع و در عین حال مدیریت سیاسی در شورای عالی سیاستگذاری از سوی آقای عارف باشد، ندیدم. 

>>>>در همین رابطه بیشتر بخوانید؛ 

ناصری: عارف باید در رفتارش تجدیدنظر کند /کارگزاران قدرت محور است

وی افزود: این شیوه مدیریت نه تنها موجب کناره‌گیری من شد بلکه افرادی همچون آقای محمدرضا خاتمی هم به این دلیل از شورای کناره گیری کردند. این نقطه ضعف واقعیتی است که نمی‌شود کتمان کرد، اما البته این هم واقعیتی است که فعلا ریاست شورای عالی با آقای عارف است.

مشاور سید محمد خاتمی با تاکید بر اینکه عارف باید در رفتار مدیریتی‌اش به طور جدی تجدیدنظر کند گفت: در غیر اینصورت حاشیه‌هایی که برای لیست مجلس دهم و شورای شهر ایجاد شد، کماکان ادامه خواهد داشت. آقای عارف باید در رفتار مدیریتی خودش یک قاطعیت و صراحتی به خرج دهد، که البته همه می‌دانند این کارها در مدل کار هزینه‌بردار است.

ناصری درباره قصد عارف برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نیز گفت: باور خود من این است که هنوز بحث نامزد شدن و کاندیداتوری آقای عارف برای ریاست جمهوری از ذهن ایشان و مشاوران‌ حلقه اولیه‌شان پاک نشده است. 

وی اضافه کرد: اگر کسی بنا باشد از رفتار سیاسی خودش قاطعانه دفاع کند، باید در جامعه هزینه‌پردازی کند، اما چنین ویژگی را در آقای عارف نمی‌بینم، لذا معتقدم این ارزیابی بنده در مورد آقای عارف در جامعه مدنی و جامعه مخاطب اصلاح‌طلبان بسیار تعمیم یافته است. اگر بخواهم صریح‌تر سخن بگویم باید گفت که متاسفانه امروز آقای عارف، موقعیت بسیار ویژه و ممتاز سال ۹۲ که کاری تاریخی را انجام داد را ندارد.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1292156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • IR ۲۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
  0 7
  آقای عارف باید برای ریاست مجلس خیز برداره. ریاست جمهوری اشتباه اندر اشتباه است
 • IR ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
  5 0
  این نحوه رفتار عارف، ضربه جدی به اصلاح طلبان زده است. مردم نیاز دارند که مطالباتشان دیده و مطرح گردد و این هزینه بردار است و اگر عارف به دنبال پرداخت چنین هزینه ای نیست اصلا مناسب اصلاح طلبی نیست و شاید تنها بتواند در قامت فردی میانه رو، آنهم نه فردی قوی و قابل اتکا، ظاهر شود.
 • رضا IR ۰۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
  13 0
  عمر تزویر اصول گرایان و اصلاح طلبان به پایان رسیده است برای گول زدن دیگر حنایتان رنگی ندارد!!!
 • رضا IR ۰۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
  17 5
  ان شاءالله رییسی ریشه مفسدین را بخواهد کند
 • علیرصا IR ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
  3 4
  با سلام آقای عرف میخواهد همه از او رازی باشند چون او را مثل راننده ای باید دید که در وسط خط کشی خیابان حرکت میکند می پرسی چرا واو میگوید در خط میروم که هر طرف خط راه باز شد من آن سمت، ماشین خود را هدایت کنم