اظهارنظر عجیب رئیس فدراسیون کشتی: کسی انتظار سهمیه و مدال المپیک نداشته باشد!

علیرضا دبیر در تازه‌ترین اظهارنظر خودش از وضعیت قرمز فدراسیون کشتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ علیرضا دبیر که به تازگی به عنوان رئیس فدراسیون کشتی انتخاب شده، در تازه ترین مصاحبه خودش از وضعیت نه چندان مساعد فدراسیون تحت ریاستش خبر داد و گفت: بدهی فدراسیون کشتی بالای 50 میلیارد تومان است که ما را اذیت می‌کند، فعلا تا الان بدهی 50 میلیاردی رویت شده است. به ما گفته بودند که بدهی 4-5 میلیارد است و الان طلبکاران یکی یکی می‌آیند. پیش از این به درستی به وزارت ورزش گزارش داده نمی‌شد. الان باید یک تصمیم مدیریتی گرفت و باید بگویم که از توان وزارت ورزش هم خارج است. این مسائل از قواره من رئیس فدراسیون هم خارج است. وزیر ورزش هم نمی‌تواند به ما اعتبار بیشتری بدهد. بدهی‌های فدراسیون هم چند علت دارد، گرانی دلار، اعزام‌های بی‌مورد و ... می‌تواند باشد. دخل و خرج فدراسیون کشتی با هم جور در نمی‌آید و ورود و خروجی با هم یکسان نیست. من امروز اعلام می‌کنم هیچ توقعی از کشتی نداشته باشیم. کشتی هم اوضاع فنی و هم مالی‌اش خوب نیست و یک واقعیت است و  3 سال زمان می‌برد تا درست شود. 

او که با برنامه رکورد شبکه سه سیما به صورت زنده گفت و گو می کرد همچنین ادامه داد: آقایان محمدی و بنا از افتخارات کشتی ما هستند و در چند سال گذشته به این دو عزیز کم‌محبتی شده است و 30 سال هزینه شده که این دو مربی به جایگاه الان‌شان رسیده‌اند.  من به حضور این دو عزیز افتخار می‌کنم و احتیاج به حکم ندارند و تا جایی که خودشان بخواهند از این دو مربی استفاده خواهیم کرد. 10-15 سال پیش فدراسیون کشتی با 10-15 نفر اداره می‌شد ولی الان 77 نفر در فدراسیون کار می‌کنندو با مربیان به 113 نفر می‌رسند و سالی 8 میلیارد تومان هزینه حقوق این افراد است. 

دبیر در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: من به آقای صالحی امیری هم گفته‌ام که به وزنه‌برداری با 2 سهمیه یک میلیارد و 800 میلیون تومان می‌دهید و به کشتی با 12 سهمیه 2 میلیارد می‌دهید. کمیته ملی المپیک در سال 92، با دلار 3 هزار تومانی، 5 میلیارد به فدراسیون کشتی کمک می‌کرد، اما امروز با دلار 11 هزار تومانی 2 میلیارد می‌گیریم. امیدوارم ظرف 2-3 روز آینده به کشتی کمک شود، چون 2 ماه است که کادرفنی و پرسنل حقوق نگرفته‌اند. ببینید هزینه‌های ما فقط پول بلیت نیست وقتی 45 نفر را می‌خواهیم به مسابقات بین‌المللی بفرستیم خیلی هزینه‌ داریم. ما باید در مسابقات جهانی قزاقستان 100 هزار یورو از بدهی‌های خود را با اتحادیه جهانی کشتی تسویه کنیم و اگر این کار صورت نگیرد به مشکل برمی‌خوریم.

43257

کد خبر 1292303

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =