مسئولی که حاضر نباشد پوست آقازاده‌اش آفتاب سوخته شود حال چادرخواب را درک می کند؟/رانت‌خوارانی که مثل مگس هستند /نگاهی به خطبه‌های نماز جمعه

نماز عبادی- سیاسی جمعه، امروز یکم شهریور همزمان با تهران در حالی در تمام استان‌های کشور برگزار شد و با مباحثی پیرامون حمایت از تولیدکنندگان، مقابله با بی حجابی و بدحجابی، حل مشکلات اقتصادی مردم و ...همراه بود.

به گزارش خبرآنلاین، آیت الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزرا شد، اظهار کرد: تقوایی در اسلام مورد تاکید است که همه جانبه باشد و در تمام عرصه‌های زندگی مومنین رعایت شود؛ تقوا باید بصیرت افزا باشد و مومنین را به سمت انجام تکالیف و وظایفش سوق دهد.

وی با اشاره به آغاز هفته دولت، خاطرنشان کرد: دولت اعتدال 6 سال فرصت برای خدمت به مردم داشت و دو سال دیگر نیز فرصت دارد تا برنامه‌های خود را به پایان برساند و پروژه‌ها را تکمیل کند؛ رهنمودهای رهبری چراغ راه هدایت دولت باید باشد و امیدواریم دولتمردان راه شهیدان باهنر و رجایی را در پیش بگیرند.

بنا به گزارش ایسنا، امام جمعه قم عنوان کرد: مسئولان و دستگاه‌ها باید نسبت به دیانت مردم حساس باشند، در روایات آمده است که مردم به حاکمان و مسئولان خود بیش از پدارنشان شبیه هستند و این نشان دهنده اهمیت کار مسئولان در مسائل فرهنگی و دینی است.

وی افزود: حجاب یک حکم شرعی و امر قانونی است و باید دستگاه‌های دولتی و مسئولان نسبت به این امر حساس باشند و به وظایف خود عمل کنند؛ دشمنان در امر اقتصادی و نظامی نتوانستند جمهوری اسلامی ایرانی را شکست دهند و اسلام ستیزان هجوم خود را در برابر فرهنگ مردم قرار دادند و به دنبال سوق دادن جوانان به هوس‌های بی ارزش است.

امام جمعه شیراز: فساد اداری و رانت خواری مردم را خسته کرده است

آیت الله لطف الله دژکام امام جمعه شیراز نیز در خطبه های نماز جمعه اولین روز شهریور شیراز، گفت: امروز همه ارکان نظام اگر طوری رفتار کنیم که ولایت با ولی امر است چرا که ما به اسلام و انقلاب اسلامی ایمان آورده ایم، در این صورت هیچ لطمه ای از سمت دشمن به ما نمیخورد؛ آنچه در حکمیت و نهروان و صفین حادث شد از نادانی امت نسبت به امر ولی امر حادث شد.

امام جمعه شیراز با اشاره به آغاز هفته دولت و دیدار مسئولان هیئت دولت با مقام معظم رهبری و نکات مطرح شده از سوی رهبر انقلاب، گفت: چند چهارچوب مهم در نکات مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری است که باید تلاش دولتیان معطوف به آن باشد.

او ضمن قدردانی از تمام اقدامات خوب دولتهای گذشته و حاضر در مسیر تحقق استراتژی های مد نظر رهبری، گفت: هیچ وقت نباید کار خوب و خدمت را ناسپاسی و ضایع کرد؛ این باعث ناامیدی کسی خواهد شد که کار خوب انجام می دهد.

بنا به گزارش ایسنا امام جمعه شیراز با بیان اینکه آخرین نقطه فشار دشمن تحریم است و دلیل آن قدرت اقتصادی دشمن است، لزوم توانمندی اقتصادی را خاطرنشان و اضافه کرد: ما با کشورهایی معامله داریم اما رفتارهایی میبینیم که مطلوب نیست، اگر قدرت اقتصادی بالایی داشته باشیم میتوانیم بگوییم نکن؛ عزت و عظمت ما در اقتصاد مقاومتی تحقق میابد.

وی ادامه داد: مسئله دوم مقابله با رانتخواری و فساد اداری و اقتصادی است؛ این موضوع مردم را خسته کرده، از چندین دور قبل در مجالس و دولتها همیشه این مطلب را مردم و نمایندگان مطرح میکردند که باید نظام اداری از فساد خالی شود؛ حرکت در این راستا حرکت چندان قوی‌ای نبوده است.

دژکام با بیان اینکه گاهی یک مگس وسط غذا بنشیند کسی دلش نمی نشیند بخورد، گفت: قائل به فساد سیستمی نیستیم، اما کسانی هستند که مثل مگس وسط غذای خوب می افتند، باید قبل از قوه قضائیه دولت با استفاده از نظارت و حراست و ... که در اختیار دارد به میدان بیاید.

نماینده ولی فقیه با اشاره به حرکتهای خوب دستگاه قضایی، گفت: رهبر معظم در مبارزه با فساد فرمود دانه درشتها را بگیرید؛ اینکه افراد معمولی را بگیریم باعث میشود که کار بزرگتر زمین بماند؛ آنهایی که با استفاده از قدرتشان و لابیهایی که میکنند حق مردم را ضایع میکنند باید طعم برخورد قاطع را بچشند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان: در مسیر فعالان اقتصادی سنگ اندازی نشود

حجت‌الاسلام‌ محمد عبادی زاده نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس، اظهار کرد: در برابر شایعات اولین وظیفه این است به ظن و گمان‌های باطل اعتنا نکنیم، ظن و گمانه‌های باطل زمینه شایعه‌سازی است.

عبادی زاده اظهار کرد: یکی از موانع رونق تولید سنگ‌اندازی برای فعالان اقتصادی است، باید راه را برای فعالیت اقتصادی فعالان اقتصادی تسهیل کرد.

وی در خصوص حواشی مسئله انتخابات افزود: رهبر توصیه فرمودند مسئولین از حواشی پرهیز کنند و به اصول بپردازند و به اولویت‌ها توجه کنند.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان ادامه داد: خواهش می‌کنم جامعه را زودتر از موعد ملتهب مسائل انتخاباتی نکنیم، دولتمردان و گروهای سیاسی نیز در این زمینه مراقبت کنند و خود را زودتر از موعد وارد حواشی انتخاباتی نکنند.

امام جمعه موقت بوشهر: مبارزه با ویژه خواری ضرورت دارد

همچنین حجت الاسلام یوسف جمالی امام جمعه موقت بوشهر در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر بوشهر، گفت: تقدس بنیان خانواده در اسلام بسیار مورد تاکید است و در این باره زن و مرد هر دو وظایف و مسئولیت هایی بر عهده دارند. امروز مسائلی چون ازدواج سفید، زیر سوال بردن احترام و جایگاه مقدس پدر و مادر و ترویج بد حجابی در جامعه را رواج داده اند که باید خیران و نیکوکاران بسترساز تشکیل خانواده و تحکیم بنیان خانواده باشند.

جمالی با تاکید بر عدالت اجتماعی و مبارزه با ویژه خواری گفت: اقدامات خوبی توسط قوه قضائیه انجام شده که البته این آعاز راه است، قطعا چنین اقدامات روحیه امید را در جامعه تقویت می کند.

وی تصریح کرد: دشمن به این نتیجه رسیده که غلبه بر جمهوری اسلامی ایران با جنگ نظامی میسر نیست بلکه با نفوذ فرهنگی می تواند به موفقیت برسد، بنابراین مسئولان محترم فرهنگی اقدامات ضدفرهنگی دشمن را جدی گرفته و منافذ حضور دست های دشمن را ببندند. 

مسئولی که دغدغه اش دمای کولرگازی اتاقش است حال چادرخواب ها را درک می کند؟

حجت الاسلام محمد جواد باقری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بخش اسالم با اشاره به  وجود مشکلاتی در حوزه بهداشت و درمان، بخشی از آن را مربوط به مردم و بخش دیگر را از جانب پزشکان دانست و بیان کرد: باید امکانات لازم برای ارائه خدمات پزشکی مطلوب توسط مسئولان فراهم شود و مردم نیز با رعایت فرهنگ صحیح استفاده از این امکانات گامی مهم در این راه بردارند.

حجت الاسلام باقری ادامه داد: در مقابل پزشکان نیز باید رسالت خود و سوگند پزشکی خود را بر هر منفعت مادی و مالی مقدم بدانند و به حریم خصوصی بیمار احترام بگذارند. گاهی شنیده می شوند پزشکان برای کسب درآمد بیشتر چندین نفر را همزمان معاینه کرده و یا داروهای غیر ضروری تجویز می کنند. یا مطب پزشک کارتخوان ندارد، اینکه می گویند پزشکان هنوز آموزش استفاده از کارتخوان ندیده اندبیشتر به شوخی شبیه است تا واقعیت. پزشکان باید یار و یاور محرومان جامعه باشند.

بنا به گزارش مهر وی با اشاره به ورود به ماه آخر تابستان و اوج فصل جابه‌جایی مردم در بخش مسکن، گفت: متأسفانه گرانی افسار گسیخته قیمت اجاره و خرید مسکن که هیچ نظارت و تعرفه‌ای بر آن وجود ندارد سبب شده  با پدیده‌های جدیدی همانند چادر خوابی، ماشین خوابی و زمین اجاره‌ای باشیم که اصلا شایسته نبوده و مسئولان باید بابت آن پاسخگو باشند.

امام جمعه اسالم تأکید کرد: مسئولی که دغدغه اش دمای کولر گازی اتاقش بوده و حاضر نباشد پوست لطیف آقازاده‌اش آفتاب سوخته شود چگونه حال چادر خواب‌ها را درک می کند؟ آیا شهید رجایی ماشین لوکس سوار می شد؟ روح اشرافیگری برخی مسئولین اصلا پذیرفتنی نیست. با این اوضاع مسکن بهتر است درب وزارتخانه مربوطه گل گرفته شود.

2727

کد خبر 1292349

برچسب‌ها