ترامپ: رییس بانک مرکزی امریکا از رییس‌جمهور چین خطرناک‌تر است

مهر به نقل از رویترز نوشت: پس از این که رییس فدرال‌رزرو ریسک‌های تهدیدکننده اقتصاد آمریکا را ناشی از جنگ تجاری کاخ سفید دانست، ترامپ با عصبانیت او را دشمنی بزرگ‌تر از رییس‌جمهور چین دانست.

جمعه شب به وقت آمریکا (پیش از ظهر شنبه به وقت تهران)، پس از این که جرومی پاول، رییس فدرال‌رزرو، ریسک‌های تهدیدکننده اقتصاد آمریکا را به جنگ تجاری با چین مرتبط دانست، ترامپ به شدت عصبانی شد و گفت: گویی فردی که او با دست خود برای ریاست بانک مرکزی آمریکا انتخاب کرده ام، دشمنی بزرگ‌تر از شی جین‌پینگ، رییس‌جمهور چین، برای آمریکا است.

ترامپ گفت: مثل همیشه فدرال‌رزرو هیچ کاری انجام نداده و خیلی جالب است که آنها می‌توانند بدون اینکه بدانند یا بپرسند من در حال انجام چه کاری هستم، هر سخنی که می‌خواهند به زبان بیاورند.

ترامپ در توییتر خود نوشت: ما یک دلار خیلی گران و یک فدرال‌رزرو خیلی ضعیف داریم. من در  مورد هر دوی اینها هوشمندانه عمل خواهم کرد و آمریکا عالی خواهد شد.

ترامپ ادامه داد: تنها سوال من این است که چه کسی بزرگترین دشمن ما است؟ جرومی پاول یا شی جین‌پینگ؟

جرومی پاول، رییس فدرال‌رزرو در سخنرانی روز جمعه خود در اجلاس جکسون هول، گفته بود که اقتصاد آمریکا با ریسک‌های بزرگی از سوی جنگ تجاری کاخ سفید با چین، تهدید می‌شود.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1292570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =