افتتاح ۹۱۲ پروژه عمرانی با هزیه ۱۰۲۱۲ میلیارد ریالی در آذربایجان‌غربی همزمان با هفته دولت

استاندار آذربایجان غربی گفت: همزمان با هفته دولت، ۹۱۲ پروژه عمرانی با ۱۰۲۱۲ میلیارد ریال و ۶۲ پروژه اقتصادی با ۱۷۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در سطح استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، محمدمهدی شهریاری با تبریک فرارسیدن هفته دولت با اشاره به افتتاح ۹۱۲ پروژه عمرانی با اعتبار افزون بر ۱۰۲۱۲ میلیارد ریال در استان و همزمان با هفته دولت، گفت: از این تعداد ۷۰۳ پروژه دستگاه‌های اجرایی با اعتبار ۷۵۲۸  میلیارد ریال ، ۹۴ پروژه شهرداری های استان با اعتبار ۲۳۱۷ میلیارد ریال و ۱۱۵ پروژه عمران روستایی دهیاری‌ها به مبلغ ۳۶۷ میلیارد ریال است که با حضور مقامات عالی رتبه کشوری و استانی و آحاد مختلف مردمی در ایام هفته دولت افتتاح و به بهره برداری می رسند.
وی در خصوص پروژه های جدید نیز افزود: در این هفته در راستای تحقق برنامه توسعه ای استان و خدمت رسانی به مردم عملیات اجرایی ۷۵ پروژه عمرانی دستگاههای اجرایی و شهرداری های استان با اعتباری بیش از ۱۲۵۴۳ ریال آغاز می شود .
مقام عالی استان ادامه داد: از این تعداد ۶۴ پروژه دستگاههای اجرایی با اعتباری بالغ بر ۱۲۴۰۳ میلیارد ریال و ۱۱ پروژه شهرداری های استان با اعتباری افزون بر ۱۴۰۸ میلیارد ریال است.
شهریاری، افتتاح بیمارستان  آیت ا.. خویی در شهر خوی با  ۷۷۸ میلیارد ریال  ، گاز رسانی به  ۴۹ روستا و ۶۳ واحد صنعتی با اعتبار ۴۶۰ میلیارد ریال، استادیوم ۱۵ هزار نفری شهر ارومیه با اعتبار ۲۷۵ میلیارد ریال ، افتتاح ۷۲۰ واحد مسکونی طرح بهسازی مسکن روستایی در سطح استان با ۵۵۷ میلیارد ریال اعتبار و آب رسانی به ۴۹ روستا با اعتباری بیش از ۱۰۷ میلیارد ریال در قالب ۲۵ پروژه و جمعیت ۴۰۳۲۹ نفر بهره مند را از جمله پروژه های شاخص افتتاحی در هفته دولت امسال در استان عنوان کرد.
وی بهره برداری از ۲۰۴ طرح جهادکشاورزی در سطح استان با همکاری بخش خصوصی با اعتبار ۲۶۷ میلیارد ریال، پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات شامل سایت 3G و4G همراه اول و ایرانسل، توسعه شبکه فیبر نوری در قالب ۷۹ پروژه و توسعه پوشش شبکه همراه روستایی و خدمات الکترونیک در روستاها با۲۴۶۹ میلیارد ریال اعتبار ، احداث تصفیه خانه آب شرب شهر پلدشت با  ۶۰۰ میلیارد ریال را از جمله دیگر پروژه های شاخص افتتاحی در هفته دولت آغاز برشمرد.
استاندار آذربایجان‌غربی همچنین بهره برداری از  ۱۳۱ پروژه برق رسانی شامل برق رسانی به ۱۱ روستای فاقد برق با اعتبار ۲۹۰ میلیارد ریال ، لکه گیری و آسفالت راههای ارتباطی اصلی و روستایی استان بطول ۱۰۲ کیلومتر و افتتاح ۱۳۸ واحد مسکن مدد جویی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) را از دیگر پروژه های افتتاحی در هفته دولت در استان اعلام کرد.
شهریاری در خصوص آغاز عملیات اجرایی پروژه های عمرانی در استان نیز گفت: در این هفته با حضور مقامات کشوری و استانی عملیات اجرایی گاز رسانی به ۴۴ روستا و یک شهر و ۱۶۳ واحد صنعتی با ۸۵۰ میلیارد ریال ، اجرای فیبر روستایی به طول ۱۰۴ کیلومتر با ۴۲ میلیارد ریال، احداث ساختمان شبکه آبیاری و زهکشی شهرچایی ارومیه به مساحت ۱۲۰۰۰ هکتار از اراضی دشت ارومیه با ۱۵۳۷ میلیارد ریال، احداث ساختمان شبکه آبیاری و زهکشی سد زولای سلماس به مساحت ۱۶۰۰۰ هکتار و با اعتبار ۱۴۴۸ میلیارد ریال، احداث ساختمان شبکه آبیاری و زهکشی سد دریک سلماس به مساحت  ۴۵۰۰ هکتار با اعتباری افزون بر ۱۰۰۳ میلیارد ریال و آبرسانی به ۱۹۲ روستای سطح استان با اعتبار ۲۵۹۰  میلیارد ریال آغاز می شود.
استاندار آذربایجان‌غربی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در هفته دولت امسال، ۶۲ پروژه اقتصادی با ۱۷۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال برای ۱۷۰۸ نفر در سطح استان مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی افزود: ۱۴ پروژه اقتصادی نیز با ۱۷ هزار و ۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال برای ۲۶۷۹ نفر همزمان با هفته دولت در استان کلنگ زنی خواهد شد.

46

کد خبر 1292604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =