نفتکش ایرانی سرانجام کجا پهلو خواهد گرفت؟

نفتکش ایرانی آدریان دریا که در تنگه جبل الطارق نگه داشته شده بود بدون مشخص کردن مقصدش در حال حرکت است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از بلومبرگ، نفتکش ایرانی آدریان دریا مسیر خود را به سمت بندر مرسین در جنوب ترکیه تغییر داد، بندری که در ۱۵۰ کیلومتری سوریه قرار گرفته شده است.

این نفتکش در گذشته مقصد خود را بندر کالاماتا یونان اعلام کرده بود با وجود اینکه کالاماتا بندری بسیار کوچک برای جای دادن چنین نفتکش بزرگی است.

این نفتکش که در ابتدا با پرچم پاناما در تنگه جبل الطارق پیدا شده بود حال به سمت ترکیه در حال حرکت است و پیش بینی می شود که تا ۳۱ آگوست (۹ شهریور) به بندر مرسین برسد.

این نفتکش که در تنگه جبل الطارق نگه داشته شده بود پس از ناکام ماندن تلاش های امریکا در خصوص نگه داشتن آن در تنگه و رد شدن اتهامات آن از نظر قانونی در روز یکشنبه گذشته آزاد شد.

دولتمردان ایران قبلا از اینکه محموله این نفتکش به سوریه نمی رود صحبت کردند. عمقی که این نفتکش در آن قرار دارد (۲۲ متر) نشان می دهد که این نفتکش محموله دو میلیون بشکه ای از نفت را حمل می کند که از زمان بارگیری دست نخورده باقی مانده است و هیچ مدرکی در خصوص تخلیه بار این نفتکش موجود نیست.

در حال حاضر ترکیه با خرید نفت ایران به تنش های خود با آمریکا دامن می زند به خصوص حالا که این کشور به خاطر خریدن سلاح از روسیه مورد غضب امریکا قرار گرفته است.

دولتمردان ترکیه حاضر به اظهار نظر در خصوص اینکه اجازه ورود نفتکش به ترکیه را می دهند یا خیر نیستند.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1292846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • نوید BE ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
    4 1
    مگر این نفتکش از از ابتدا مقصدش مشخص نبوده است / که حالا هر روز خبر میرسه به یک سمت داره میره