مادری که دو فرزند8و9ساله اش را کشته بود بالای دار رفت/ دخترم تیغه چاقو را گرفت که او را نکشم اما...

خراسان نوشت:زن 38 ساله ای که مرداد سال 94 و در یک جنایت بی رحمانه، دو فرزند خردسالش را به طرز فجیعی به قتل رسانده بود، سپیده دم روز گذشته با حضور قضات اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و دیگر مسئولان ذی ربط در زندان مرکزی به دار مجازات آویخته شد.

ماجرای این جنایت تکان دهنده هفتم مرداد 94 از آن جا آغاز شد که دو کودک خردسال به طرز فجیعی در یک واحد آپارتمانی واقع در خیابان دکتر شریعتی منطقه قاسم آباد به قتل رسیدند. با حضور قاضی  تحقیقات  در این باره آغاز شد.

اجساد پسر 9 ساله و دختری هشت ساله در حالی که پوششی به تن نداشتند و آثار ضربات متعدد کارد بر قفسه سینه و گردن آن ها خودنمایی می کرد به صورت طاق باز کف اتاق خواب افتاده بود و متکایی خونین نیز زیرسرشان قرار داشت. بریدگی که در کف دست دخترک نمایان بود نشان می داد که او قصد داشته با گرفتن تیغه کارد مقاومت کند.

پزشک قانونی که به دستور مقام قضایی در محل وقوع جنایت حضور داشت، پس از انجام معاینات مقدماتی درحالی علت دقیق مرگ را به بررسی های بیشتر موکول کرد که بنا به نظر وی حدود 36 ساعت از مرگ برادر و خواهر مذکور می گذشت.

ادامه تحقیقات قاضی با تجربه وقت شعبه 211 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد بیانگر آن بود که پدر مقتولان در سال 1389 و در سن جوانی فوت کرده است و دو کودک مذکور که آرش و سیما نام داشتند به همراه مادرشان در طبقه اول این مجتمع مسکونی زندگی می کردند اما از مادر آنان خبری نبود و این احتمال قوت گرفت که کودکان به دست مادرشان کشته شده اند.با این ظن،  دستور بازرسی دقیق منزل  صادر شد که ناگهان لباس های خون آلود مادر مقتولان نیز به همراه کاردی بزرگ که هنوز آثار خون روی آن وجود داشت، کشف شد. این سرنخ دیگر محلی را برای تردید باقی نگذاشته بود که پدر بزرگ مقتولان مورد سوال مقام قضایی قرار گرفت.

او گفت: دخترم از زمانی که همسرش جان سپرد دچار افسردگی شده بود و به صورت خودسرانه داروهای آرام بخش استفاده می کرد... 

چند روز بعد از این ماجرای هولناک، مادر دو کودک خردسال (مقتولان) که به شمال کشور گریخته بود با تلاش کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شد و  به بازسازی صحنه قتل پرداخت.

این زن 34 ساله در تشریح این جنایت بی رحمانه گفت: سال 89 وقتی همسرم فوت کرد، مسئولیت نگهداری دو فرزند خردسالم را به عهده گرفتم و آن ها را بزرگ کردم. پسر 9ساله ام آرش نام داشت و در کلاس سوم ابتدایی تحصیل می کرد و سیما دختر هشت ساله ام نیز کلاس دوم ابتدایی بود.ولی دیگر از این وضعیت «تنهایی» خسته شده بودم و نمی توانستم به درستی از فرزندانم نگهداری کنم، البته از قبل برای کشتن آن ها نقشه ای نداشتم و روز حادثه به یک باره این تصمیم را گرفتم.

در این هنگام قاضی با تجربه شعبه 211دادسرای عمومی و انقلاب مشهد از وی پرسید: آیا بیماری خاصی داشتید؟ که متهم پاسخ داد: نه! هیچ وقت بیماری خاصی نداشتم و در هیچ مرکز درمانی هم تا قبل از وقوع جنایت بستری نشده بودم. زن جوان سپس درباره چگونگی وقوع جنایت ادامه داد: غروب روز حادثه برای لحظه ای این فکر به ذهنم رسید که خودم را از دست فرزندانم راحت کنم به همین دلیل به هر یک از آن ها چند عدد قرص خواب آور خوراندم که خودم مصرف می کردم. وقتی آن ها گیج شدند و به خواب رفتند به سراغشان آمدم.

او در حالی که به طور عملی صحنه جنایت را شرح می داد، گفت: ساعت حدود 23 شب بود که کنار پسرم قرار گرفتم او یک لحظه بیدار شد و چشمانش را باز کرد ولی من تصمیم خودم را گرفته بودم به همین دلیل دیگر تامل نکردم اما وقتی قصد کشتن دخترم را داشتم او با دستش تیغه چاقو را گرفت ولی... پس از آن هم کولر و تلویزیون منزل را روشن گذاشتم و فرار کردم.

متهم این پرونده جنایی در پاسخ به سوال قاضی ویژه قتل عمد که در آن وقت شب کجا رفتی؟ گفت: به آژانس تلفنی زنگ زدم و خودرویی را به مقصد شهرهای شمالی کشور اجاره کردم. چند روز را با پیرمردی که راننده خودرو بود در شهرهای شمال سپری کردم و پس از آن دوباره به مشهد بازگشتم که توسط کارآگاهان اداره جنایی دستگیر شدم.

وی ادامه داد: من از نظر مالی مشکلی نداشتم اما نمی دانم چرا دست به این کار زدم و هم اکنون نیز کابوس های وحشتناک شبانه رهایم نمی کند!

این زن در پاسخ به سوال دیگر قاضی  که پرسید چرا هنگام دستگیری از یک پیرمرد نام بردی؟ گفت: می خواستم ارتکاب قتل را به گردن او بیندازم ولی وقتی متوجه شدم که این قصه باورکردنی نیست حقیقت ماجرا را بیان کردم درحالی که کاملا هنگام جنایت هوشیار بودم و می دانستم چه می کنم! به گزارش اختصاصی خراسان، با تکمیل تحقیقات در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، این پرونده جنایی در شعبه پنجم کیفری یک خراسان رضوی مورد رسیدگی قرار گرفت.

دادگاه پس از بررسی های قضایی دقیق و با توجه به تایید سلامت روانی متهم توسط پزشکی قانونی، رای به قصاص نفس داد که رای صادر شده به تایید شعبه 24 دیوان عالی کشور نیز رسید و این حکم برای اجرا به معاونت اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارسال شد. با فراهم شدن مقدمات، سپیده دم روز گذشته این زن قاتل در زندان مرکزی مشهد پای چوبه دار رفت و به مجازات رسید.

23302

کد خبر 1293180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 20
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  3 0
  حقش 10 بار اعدامه نه یک بار
 • وحيد زنجان اوغلي IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  0 0
  از اين وحشتناکتر فکر نکنم چيزي تو دنيا وجود داشته باشه
  • IR ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
   0 0
   واقعا
 • عباس IR ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  1 0
  سلام ،سازمانهای حمایتی ونظارتی همچون بهزیستی وکمیته امداد وقوه قضائیه و... خانواده های بی سرپرست ویا بد سرپرست را که دارای فرزندانی هستند تحت نظارت وکنترل داشته باشندتا از نظر تامین معاش وگذران زندگی آنها ومشکلات روان شخصیتی سرپرستان آنها مطمئن شوند ودر صورت هرگونه انحراف از وضعیت تعادل وطبیعی مداخله نمایند وجلوی حوادثی از این قبیل را بگیرند.خانواده های زیادی در کشور وجود دارند که دارای وضعیت مشابه هستند واین خانواده ها قبل از بروز حوادث ناگوار باید شناسایی شوند وتحت حمایت قرار گیرند.بنده فکر می کنم چون همسر این خانم درجوانی فوت کرده وایشان جوان بوده وقصد ازدواج داشته وبچه ها را مانع ازدواج خود می دیده است سعی کرده با غلبه بر مهر مادری وکشتن آنها شرایط را برای ازدواج مجدد خود فراهم کند.در صورت وجود شرایط مشابه می توان با پرکردن پرسشنامه های سلامت روان پی به مشکلات روحی وروانی اینگونه سرپرستان برد ودرزندگی آنهامداخله کرد ودر صورت لزوم فرزندان را از اینگونه والدین که بالقوه خطرناک هستند جدا کرد.
 • IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  4 0
  شما مریضید ..با این تیترهای که قلب ادمو میسوزونه دنبال چی هستید.
 • امیر قلی نژاد IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  0 0
  مادر !!!!!!!!!!!!
 • GB ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  15 1
  در حالت مشابه اگر قاتل مرد و پدر کودکان بود اعدام نمیشد و فقط به 10 سال زندان محکوم میشد
  • IR ۲۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
   12 0
   دقیقا
  • IR ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
   9 0
   به نکته بسیار مهمی اشاره کردی
 • مجید IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  0 0
  ای خدا
 • عبدالرحمن IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  10 0
  مردشور اون ریخت و ترکیب تون رو ببرند با این تیتر زدن و خبر درج کردن شون صب اول صبی (با شما در خبرآنلاین بودنم)
 • IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  3 0
  شرایط اجتماعی جوری بوده که امکان ازدواج مجدد نداشته است . هر جنایتی که در این زمانه و در این مکانه صورت می گیرد ، کسانی که شرایط اجتماعی و اقتصادی را پر فشار کرده اند عامل اصلی جنایت هستند . بقیه عامل فرعی هستند از جمله ایت زن همین قضیه در مورد زور گیران و دزدان و ... که عموما جوان هم هستند صادق است
  • IR ۲۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
   0 0
   موافقم
 • IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  9 0
  مصرف خودسر دارو ... کاش به یک روان پزشک مراجعه میکرد....
 • IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  1 0
  این چیزها چیه منتشر می کنید؟ خیلی حال مردم خوب است شما هم روی اعصابمان فلفل می ریزید؟ می خواهید اطلاع رسانی کنید اختلاس گرها و دزدها را معرفی کنید!!
 • رامین TR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  0 0
  با چه دلی این کارو کرده. اون دو تا طفل معصوم چه گناهی داشتن. چه بی رحمایی پیدا میشن خدا لعنتت کنه.
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  0 0
  چی میشه که آدمیزاد از شیطان هم بدتر میشه؟! اصلا اسمی نمیشه روی این دنائت و پستی گذاشت!
  • IR ۲۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
   0 0
   مریض بوده این آدم حتما، مریض معمولی هم نه
 • ناشناس AE ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  14 0
  یعنی واقعا کسی که دوتا بچه شو سلاخی کنه‌.از نظر روانی سالم محسوب میشه...
 • IR ۲۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  0 0
  ای وای