طرح های پیشران بخش کشاورزری در مرحله تامین اعتبار قرار دارند

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: طرح های پیشران بخش کشاورزی از مرحله تصویب گذر کرده و به مرحله تامین اعتبار رسیده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، سید احمد ذکریای نژاد در جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اظهار داشت: در سالی که سیاست انقباض مالی بر دستگاه های دولتی اعمال شده، تصویب طرح های پیشران در بخش کشاورزی یک دستاورد بسیار مهم در بخش کشاورزی استان کردستان است.

وی با بیان اینکه طرح های پیشران بخش کشاورزی در بالا ترین سطح، یعنی مقام معظم رهبری پیگیری شده است تصریح کرد: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی امیدواریم به زودی این طرح ها تامین اعتبار شوند.

ذکریای نژاد ضمن تاکید بر پیگیری استاندار کردستان در جهت تصویب طرح های پیشران بخش کشاورزی گفت: هماهنگی و همراهی که در مجموعه مدیریت استان وجود دارد آینده خوبی را برای به سرانجام رسیدن این طرح ها متصوریم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان خاطرنشان کرد: برنامه های عملیاتی طرح های پیشران به ویژه طرح افزایش تولید 13 هزار تنی گوشت قرمز در استان تدوین شده و به زودی برای اجرای طرح،  به بدنه کارشناسی سازمان منتقل خواهیم داد.

وی بیان کرد: مبنا و اساس طرح افزایش تولید گوشت قرمز بر تامین دام و تولید علوفه در استان متکی است که اگر در این دو مقوله به خوبی ورود پیدا نکنیم در سرانجام طرح به مشکل خواهیم خورد.

ذکریای نژاد با بیان اینکه پرداخت تسهیلات در حوزه دامداری های روستایی ادامه خواهد داشت اذعان کرد: جمعیت دام سبک در فصول مختلف سال بین یک میلیون و 500 تا یک میلیون و800 هزار راس در استان تغییر می کند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان افزود: واگذاری اراضی ملی برای توسعه دامداری ها در استان بلامانع است و تبدیل این اراضی به واحدهای دامداری تغییر کاربری محسوب نشده و به نوعی بهترین نوع بهره برداری از این اراضی است.

وی اضافه کرد: پروژه بهبود مدیریت در واحدهای دامداری استان شروع شده و 140 گله در شهرستان های استان در مرحله اول شناسایی شده اند و برنامه های اجرایی این پروژه در مباحث مختلف همانند فلاشینگ، قوچ اندازی، تغذیه و ... به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستانهای استان اعلام شده است.

46

کد خبر 1293306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =