۱ نفر
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
افزایش ۱۲۷ درصدی صادرات استان اردبیل

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل در خصوص بخش معدن گفت : در بخش معدن نیز فعالیت های خوبی انجام شده و در راستای رفع گرانی و تامین کاغذ مورد نیاز ،موافقت اصولی تولید کاغذ از کرینات کلسیم (سنگ های معدنی ) که در جای جای استان ما بوفور یافت می شود صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، رامین صادقی با اشاره به افزایش ۱۲۷ درصدی صادرات استان در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل افزود: در راستای تسهیل سرمایگذاری امکان سنجی برای فرصت های سرمایه گذاری انجام گرفته و در قالب کتابچه جمع آوری شده است تا در مواقع لزوم در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد.

وی همچنین در خصوص موافقت نامه های اصولی سرمایگذاری خاطرنشان کرد : یکی از مهمترین اتفاقات مثبت که برای اولین بار در سطح کشوررخ داده است ، موافقت نامه های اصولی بدون نام آماده و امضاشده است ، بدین معنی که زمین و تمامی امتیازات آب ، برق، گاز و زیر ساخت های لازم آماده می باشد و سرمایه گذار بدون مراجعه به ادارات و اخذ استعلام در صورت مراجعه تنها با واردکردن نام می تواند شروع بکار نماید.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل ادامه داد : در مشگین شهر پهنه های معدنی شامل معادن طلا، مس و مولیبدن در آخرین مراحل خود می باشند که با بهره برداری از آنها تحول چشمگیری دررشد و توسعه اقتصاد استان صورت خواهد گرفت.

۱۱۴۵ پروانه تولیدی برای واحد های تولیدی صادر شده است

صادقی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱۴۵ پروانه تولیدی برای واحد های تولیدی و صنعتی صادر شده است، گفت: برای اینکه از وضعیت موجود اشتغال و تولید صنعت استان حمایت نموده و آن را حفظ نماییم طبق برنامه ریزی انجام شده آخرین وضعیت واحد های صنعتی توسط کارشناسان مربوطه احصاء شده است.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل با تشریح عملکرد و برنامه های سازمان در هفته دولت، بر اساس وظایف ذاتی و فعالیت سازمان در سه بخش صنعت ،معدن و تجارت اظهار کرد:  در ۲ سال گذشته صنعت استان با توجه به برنامه ریزی های دقیق و لازم، شتاب خوبی گرفته بطوریکه در حال حاضر ۱۱۴۵ پروانه تولیدی برای واحد های تولیدی و صنعتی صادر شده است و برای اینکه از وضعیت موجود اشتغال و تولید صنعت استان حمایت نموده و آن را حفظ نماییم طبق برنامه ریزی انجام شده آخرین وضعیت واحد های صنعتی توسط کارشناسان مربوطه احصاء شده و براساس پایش صورت گرفته تعداد واحدهای فعال و غیر فعال مشخص شده است.

وی گفت : در حال حاضر تعداد واحددهای غیر فعال استان اردبیل ۳۴درصد می باشد که از میانگین کشوری پایین تر می باشد.

صادقی در خصوص وضعیت اشتغال واحد های تولیدی و صنعتی فعال استان گفت : حدود ۲۱۰۰۰نفر در این واحد ها مشغول به کار می باشندکه سهم بسزایی در تولید استان دارند.

 ۶۲۱ پروژه در حوزه صنعت و معدن فعال در حال احداث می باشند

صادقی درخصوص افق صنعت استان اظهار داشت :سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان برنامه هایی را برای افق آینده صنعت استان تدوین نموده و در راستای حرکت همپا با صنعت سایر استان ها ، موافقت اصولی را برای واحد هایی که در مرحله احداث هستند صادر نموده است.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان یادآور شد : با پایش ۱۲۰۰ طرح توسط یک گروه کارشناسی که برا ی آنها موافقت اصولی توسط سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان صادرشده.در حال حاضر ۶۲۱ پروژه در حوزه صنعت و معدن فعال در حال احداث می باشند و از این تعداد۴۲۱ واحد بعنوان واحد های پیشران وتاثیر گذار در اشتغال و سرمایه گذاری هستند و علیرغم اینکه سهم صنعت استان اردبیل حدود ۳۳درصد می باشد ، عملاً این درصد محقق نشده و امید است این واحد های تولید پیشران سهم صنعت استان را به ۳۳درصد ار تقاء دهند.
46

کد خبر 1293368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =