سارقان بیلبوردهای فرهنگی شهرداری تهران دستگیر شدند

ایسنا نوشت: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقانی که اقدام به سرقت بنرها و بیلبوردهای فرهنگی شهرداری تهران کرده بودند، خبر داد.

سردار علیرضا لطفی در حاشیه طرح دستگیری سارقان بیلبوردها و بنرهای شهرداری تهران که عصر امروز در مقر مرکزی پلیس آگاهی پایتخت برگزار شد، اظهار کرد: اواخر مرداد ماه از طریق مسئولان سازمان زیباسازی شهرداری تهران به پلیس آگاهی اطلاع داده شد که تعدادی از تابلوها و بنرهای فرهنگی شهرداری تهران از سوی افرادی ناشناس به سرقت رفته است که در پی آن تیمی ویژه رسیدگی به این پرونده را را در دستور کار خود قرار داد.

وی با اشاره به آغاز تحقیقات از سوی ماموران پلیس آگاهی گفت: در تحقیقات اولیه ماموران موفق به شناسایی یک راننده کامیون شدند که اقدام به جابجایی و حمل این تابلوها کرده بود و پس از اخذ مجوزهای قضایی این فرد را دستگیر و به مقر نیروی انتظامی منتقل  کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه از طریق این فرد دیگر افراد نیز شناسایی و دستگیر شدند،اظهارکرد: یک راننده جرثقیل، یک برشکار و چند نفر دیگر نیز که اقدام به سرقت این تابلوها کرده بودند شناسایی و در عملیات‌های جداگانه دستگیر شدند.

لطفی با اشاره به انجام بازجویی از این افراد گفت: متهمان در تحقیقات انجام شده مدعی شدند که در پی یافتن کار اقدام به درج آگهی در سایت «دیوار» کرده بودند که فردی با آنان تماس گرفته و دعوت به همکاری کرده است. این افراد نیز به فرد اصلی مراجعه می‌کنند و به آن اعلام شده است که این کار از جانب پیمانکار شهرداری انجام شده و آنان باید شبانه نسبت به جمع‌آوری تعدادی از بنرها و بیلبوردها از سطح مناطق ۱ تا ۱۱ شهرداری تهران اقدام کنند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه با اطلاعات به دست آمده، فردی که با این افراد تماس گرفته بود نیز شناسایی و در عملیاتی دستگیر شد، خاطر نشان کرد: این فرد تحت بازجویی قرار گرفت و مشخص شد که در دو شب دست‌ کم ۴۴ تابلو و بنر فرهنگی را به وسیله همین افراد شناسایی و سرقت کرده است.

 لطفی با اشاره به اینکه یک نفر دیگر نیز در این زمینه شناسایی و به زودی دستگیر خواهد شد، گفت: در مجموع تاکنون پنج نفر از سوی مأموران پلیس آگاهی دستگیر شده‌اند که برای این افراد پرونده‌هایی تشکیل داده شده است.

 رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است این افراد با قصد و انگیزه دیگری دست به این سرقت زده باشند، گفت: در این زمینه نیز در حال انجام تحقیق هستیم و با توجه به این که عامل اصلی ادعا کرده که در گذشته یکی از پیمانکاران شهرداری بوده بنابراین ممکن است انگیزه‌ای به جز انگیزه مالی از طریق سرقت نیز مطرح باشد که این موضوع در حال بررسی است.

لطفی میزان خسارت وارد شده به شهرداری درپی این سرقت‌ها را ۶۰۰ میلیون تومان اعلام و اظهارکرد: این افراد هنگام سرقت اقدام به سرقت بنر همچنین آهن آلات آن کرده بودند و به همین دلیل خسارات جدی به بسیاری از تجهیزات و پایه‌های تبلیغاتی شهرداری وارد شده است.

 وی درباره فروش این اقلام نیز گفت: متاسفانه در این پرونده طی دو مرحله از سایت «دیوار» سوء استفاده شده است؛ یکی هنگام شناسایی افراد و دیگری هنگام فروش این آهن آلات به‌طوری که سارق اصلی این آهن آلات را در از طریق آگهی به فروش رسانده بود که تحقیقات برای دستگیری خریدار نیز ادامه دارد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در مورد اینکه گفته می‌شود این افراد دارای مجوزهایی از سوی شرکت‌های پیمانکار و طرف قرارداد با شهرداری بوده‌اند،اظهارکرد: تمامی مجوزها جعلی هستند و به هیچ عنوان از سوی سازمان زیباسازی صادر نشده‌اند. در همین راستا نیز لازم است شهرداری نظارت جدی بر این موارد داشته باشد تا امکان سوء استفاده را به حداقل برساند.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1293462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =