۱ نفر
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
راه‌اندازی خط کشتی‌رانی بوشهر-قطر

صدا و سیما نوشت: با راه اندازی خط کشتی رانی بوشهر – قطر، تجار فارسی می‌توانند محصولات این استان را با شرایط بهتری صادر کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: کشتی گراند فری در مسیر بوشهر – قطر راه اندازی شده است که می‌تواند افزایش صادرات استان‌های جنوبی کشور را در پی داشته باشد.

جمال رازقی با بیان اینکه نخستین محموله کالا با این کشتی در هفته دولت به کشور قطر ارسال می‌شود افزود: کشور قطر یکی از بازارهای صادراتی استان فارس است که راه اندازی این خط کشتی رانی می‌تواند در افزایش صادرات ما به این کشور موثر باشد.

وی بیان کرد: صادرات استان فارس به کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه قطر بیشتر از طریق دریا انجام می‌شود و مشکلات فراوانی در این زمینه وجود دارد که امیداوریم با فعالیت این خط کشی رانی مشکلات صادرات این بخش در استان کاهش یابد.
 

تسهیل حمل و نقل کالاهای تجاری به قطر

رازقی اظهارداشت: این کشتی امکان حرکت در شرایط بد آب و هوایی و حرکت دو الی سه روزه در هفته را دارد و صادرکنندگان و تجار فارس هم می‌توانند از این موقعیت جدید استفاده کنند.

این کشتی قابلیت‌هایی از جمله حمل حدود ۷۰۰ خودرو سنگین را دارد و با بیش از ۴۰ کانتینر امکان ارسال با کیفیت بهتر کالا را فراهم می‌کند.

سرپرست بخش عملیات کشتی گرندفری در استان بوشهر هم گفت:  این کشتی علاوه بر کانتینر، توانایی بارگیری پالت و یا بارهای فله بر اساس نوع بسته بندی را دارد.

علی اکبر ثقفی بیان کرد: تجار استان‌های همجوار می‌توانند انواع کالا به ویژه مواد معدنی، میوه و تره بار و صیفی جات را با استفاده از این فرصت به راحتی صادر کنند.

در یک سال گذشت کالاهای متنوعی به ارزش ۷۰ میلیون دلار از استان فارس به صورت هوایی و دریایی به کشور قطر صادر شده است.

۲۲۶۲۳۱
کد خبر 1293474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =