دلار بالاخره به تغییر کانال نزدیک شد/ پس‌روی قیمت تا کجا ادامه دارد؟

 دلار در آستانه ورود به کانال ۱۰ هزار تومان قرار گرفت.

 به  گزارش خبرانلاین، بازار ارز دیروز در حالی به فعالیت خود پایان داد که پس‌روی دلار در بازار رکوردی تاریخی به جا گذاشت و هر دلار امریکا تا مرز یازده هزار و ۱۹۰ تومان عقب نشینی کرد.

 بر این اساس بازار در سومین روز هفته با دلار ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومانی بازگشایی شد اما از میانه روز تحت تاثیر اخبار مثبت منتشر شده در خصوص وضعیت سیاسی ایران در عرصه بین المللی، بازار روند ریزشی خود را سرعت داد.

 بسیاری از صرافان می گویند بازار از ابتدای تیرماه، در حالی که هنوز خبری از تحولات سیاسی نبود، تعدیل قیمت ها را آغاز کرده بود اما اتفاقات رخ داده در دو روز گذشته سبب شده است این روند تشدید شود.

قیمت دلار

 بسیاری از فعالان اقتصادی معتقدند که قیمت واقعی دلار، حتی بدون صادرات نفت و با برداشته شدن فشارهای تحریمی قیمتی کمتر از ۱۰ هزار تومان را داراست.

 همتی رییس کل بانک مرکزی نیز اوایل خرداد ماه وعده تعدیل بازار ارز را داده بود و سرمایه گذاران را از حضور در این بازار منع کرد.

به نظر می رسد روند کاهش قیمت دلار در شرایط کنونی ادامه یابد و صرافان کانال ۱۰ هزار تومان را نقطه ایستادگی قیمت دلار ارزیابی می کنند.

به این ترتیب چهارمین روز شهریور ماه را می توان روز خاص بازار ارز در ایران دانست، تغییر کانال و شکستن سد مقاومتی، همراه با راکد شدن وضعیت خرید و فروش ارز در بازار زمینه را برای بروز تغییراتی جدی تر در این حوزه مهیا کرده است.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1293540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =