دانش آموز البرزی حائز مدال طلای المپیاد سواد رسانه ای کشور شد

ایرنا نوشت: این المپیاد دانش آموزی توسط باشگاه سواد رسانه ای و با حمایت مرکز بسیج صدا و سیما، مجتمع آموزشی پژوهشی شهید آوینی، موسسه فرهنگی تبیان، مدرسه هنر و رسانه آینه، موسسه آینده سازان، دانشگاه صدا و سیما، موسسه فرهنگی تزکیه، مرکز نوآوری فرهنگی امید، موسسه پارسای اصفهان، موسسه فرهنگی هدایت میزان، موسسه مسیر رسانه، موسسه هنروما و انجمن سواد رسانه ای ایران برگزارشد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج گفت: امیر حسام معیری دانش آموز دبیرستان استعدادهای درخشان شهید سلطانی ۴ این ناحیه مدال طلای این المپیاد کشوری را به خود اختصاص داد.

قاسم پوستین اظهارداشت:  این رویداد در سه مرحله داخلی برگزار شد و دارندگان مدال طلای المپیاد می‌توانند در سومین رویداد بین المللی (IMLO (International Media Literacy Olympiad که در سال ۲۰۲۰ برگزار می شود، شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: المپیاد دانش‌آموزی سواد رسانه‌ای با محوریت نسل هزاره‌ی سوم که متولدین سال دو هزار به بعد هستند و زبان آنها زبان رسانه است و با این زبان در همایش‌های دنیا حرف می‌زنند، برگزار می شود.

 المپیاد سواد رسانه ‌ای برای نسل جدید مهارت ، دانش و بینش ایجاد می کند تا آنها بدانند چطور دنیای رسانه را بشناسد و از آن لذت ببرد.

 هدف از برگزاری این المپیاد برای نسل هزاره‌ی سوم این است که خودشان با مقوله‌ی سواد رسانه‌ای آشنا شوند.

 وجه بین‌المللی این المپیاد در مرحله سوم به این گونه است که برگزیدگان به مسابقات جهانی و بین‌المللی اعزام می‌شوند.

در این دوره از المپیاد ۱۵۰۰ دانش آموز پایه دهم و یازدهم از ۳۰۰ مدرسه از ۹۰ شهر در ۳۰ استان کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در آیین اختتامیه این المپیاد از دانش آموزان مدال آور و منتخب که در تهران برگزار شد، تجلیل بعمل آمد.

استان البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز دارد.

46

کد خبر 1293596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =