۸۵ پروژه هفته دولت در شهرستان بویراحمد و دنا افتتاح و کلنگ زنی می شود

شاهرخ کناری، فرماندار شهرستان بویراحمد از افتتاح و کلنگ زنی ۸۵ پروژه در هفته دولت خبر داد و گفت: ۵۷ پروژه افتتاحی در بخش عمرانی و ۲۱ پروژه اقتصادی هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج، شاهرخ کناری در نشست خبری با اصحاب رسانه در تشریح طرح های هفته دولت برای شهرستان بویراحمد با اعلام اینکه اعتبار این طرح ها ۱۴۵ میلیارد تومان است اظهار داشت: ۵۷ پروژه افتتاحی در بخش عمرانی و ۲۱ پروژه اقتصادی هستند، ضمن اینکه کلنگ ۷پروژه نیز به زمین زده می‌شود.

کناری با اعلام اینکه بارش اوایل سال جاری و سیل برای شهرستان بویراحمد نعمت بود عنوان کرد:  ۲۳۸ میلیارد تومان اعتبارات ملی و استانی  شهرستان بویراحمد است که بخشی از این اعتبارات هدیه مقام معظم رهبری است.

فرماندار بویراحمد افزود: ما بخواهیم یا نخواهیم امسال مردم ما درگیر انتخابات هستند انتخابات شناسنامه حاکمیت است و هر کسی برای خود سلیقه سیاسی هست برای مجموعه فرمانداری باید بیطرفانه باشد

وی اضافه کرد:اعتبارات سیل و زلزله به استان ابلاغ شده و در اعتبارات روستایی مبلغ خوبی به این شهرستان اختصاص داده شده است.

فرماندار بویراحمد در ادامه به مشکلاتی که بواسطه عدم استقرار اداره شهرستان بویراحمد در برخی از دستگاهها بوجود آمده است ابراز داشت : مشکل بزرگی در خصوص عدم وجود اداره شهرستان برای ما بوجود آمده است الان یکسال است که سازمان تبلیغات شهرستان بویراحمد رئیس ندارد و مکاتبات ما هم بی اثر بوده است .

شاهرخ کناری اضافه کرد :  ادارات فرهنگی در جذب اعتبارات می‌توانند به شهرستان کمک کنند اما متاسفانه فرهنگ و ارشاد شهرستان تعطیل شده است و برای حل مشکلات راه و شهرسازی نیز به همین دلیل با مشکلاتی مواجه هستیم .

کناری در ادامه این نشست به مشکلات بوجود آمده جهت احداث پارک جنکلی برای وزارت نفت اشاره کرد و افزود:  کارشکنی در واگذاری پارک جنگلی به وزارت نفت یک خودزنی است، وزارت نفت بدون اینکه حتی یک درخت قطع شود قصد سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیارد تومان در پارک جنگلی یاسوج را دارد.

وی در ادامه افزود : وزارت نفت تعهد داده بود در ازای قطع یک درخت سه درخت در جنگل های شهرستان نشان کند .

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از آسیب های اجتماعی هم اکنون در پارک جنگلی رخ می دهد عنوان کرد: پارک جنگلی یاسوج به مامنی برای آسیب‌های اجتماعی تبدیل شده، بنابراین واگذاری این مکان به وزارت نفت موجب رونق شهر یاسوج می‌شود البته این پروژه هنوز منتفی نشده است، استاندار و نماینده مردم در تهران پیگیر هستند و منابع طبیعی استان هم موافق است.

شاهرخ کناری تصریح کرد: درختان پارک جنگلی یاسوج از درختان محمودآباد مازندران که بیشتر نیست چطور این طرح در مازندران اجرا شده اما در استان ما با کارشکنی‌هایی روبه‌رو شده است.

۴۶

کد خبر 1293617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =