۱ نفر
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
چقدر از بدهی‌های دولت تسویه شد؟

گزارش‌ها نشان می‌دهد در مجموع در سال گذشته ۷۳ هزار و ۸۷۷ میلیارد تومان بابت پرداخت بدهی‌های دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سازمان برنامه و بودجه، با سیاست‌های دولت تدبیر و امید طی سال‌های گذشته، بخشی از بدهی‌های دولت تعیین‌تکلیف و تسویه شود. همواره حجم بالای بدهی‌های دولت به بخش‌های مختلف به‌عنوان یکی از چالش‌های اقتصاد ایران معرفی شده است.

گزارش‌ها درباره میزان تسویه بدهی دولت در سال ۱۳۹۷ در قالب اسناد و اوراق مالی نشان می‌دهد که نشان می‌دهد که ۱۸ هزار و ۸۲۰ میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران، ۴ هزار و ۲۰۴ میلیارد تومان مطالبات کشاورزان و صندوق بیمه محصولات کشاورزی و ۳ هزار میلیارد تومان مطالبات طرح سلامت پرداخت شد.

همچنین بنا به این گزارش، ۳۵ هزار و ۴۴۴ میلیارد تومان تسویه و تهاتر بدهی‌های دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی صورت گرفته است.

گزارش میزان تسویه بدهی دولت در سال ۱۳۹۷ در قالب اسناد و اوراق مالی همچنین بیانگر آن است که ۳ هزار میلیارد تومان مربوط به فروش اوراق در بازار بورس و تامین نقدینگی و ۹۳۶ هزار میلیارد تومان پراخت مطالبات توانیر بابت خرید تضمینی برق صورت گرفته است. ۸ هزار و ۴۷۳ هزار میلیارد تومان نیز پرداخت بدهی‌های دولت به بخش‌های دیگر بوده است.

بر این اساس، در مجموع در سال گذشته ۷۳ هزار و ۸۷۷ میلیارد تومان بابت پرداخت بدهی‌های دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی پرداخت شده است.

۲۲۶۲۲۵
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1293658

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =