۰ نفر
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
مسکو به سناتور آمریکایی ویزا نداد

ایرنا نوشت: مسکو با درخواست «ران جانسون» سناتور جمهوریخواه، برای صدور روادید بمنظور سفر وی به روسیه مخالفت کرد.

نشریه آمریکایی «هیل» روز سه شنبه با انتشار این خبر، بیانیه ران جانسون در ارتباط با اقدام روسیه را منتشر کرد.

این سناتور جمهوریخواه در بیانیه نوشت: «تصمیم داشتم به منظور گفت وگو با مقامات دولتی، تجار و دیگر چهره های مطرح روسیه به این کشور سفر کنم و امیدوار بودم که مذاکرات مستقیم با نمایندگان پارلمان روسیه بتواند به ایجاد روابط بهتر در آینده دو کشور کمک کند، اما متاسفانه مقامات روسیه با ادامه بازی های دیپلماتیک از ورود من به کشورشان جلوگیری کردند.»

وی افزود: «صرف‌نظر از این اتفاق نه چندان مهم، به حفظ موضع خود درمورد روسیه و انتقاد صریح از این کشور ادامه خواهم داد.»

جانسون که رئیس کمیته امنیت ملی و امور دولتی مجلس سنای آمریکا است، قرار بود هفته آینده به عنوان هیات چند حزبی اعزامی، به چندین کشور از جمله روسیه سفر کند.

این نخستین باری نیست که روسیه صدور روادید برای سیاستمداران آمریکا را رد می کند.پیشتر مسکو سناتور «جان مک کین» را از سفر به روسیه منع کرده بود.جانسون پیشتر صحبت های تندی علیه روسیه مطرح کرده و مسکو را دشمن آمریکا خطاب کرده بود.

وی در مصاحبه ای اعلام کرد که "تحریم های اعمال شده بر روسیه هیچ تاثیری بر این کشور نداشته است. این تحریم‌ها را اعمال شده اما هیچکس تلاش نمی‌ کند تا به تجزیه و تحلیل آنها بپردازد که و به کارساز بودن آنها فکر کند. تنها در صورت اعمال فشار بیشتر، تحریم‌ها علیه روسیه کارساز خواهند بود. "

آمریکا و اتحادیه اروپا از سال 2014 با طرح اتهام دخالت روسیه در درگیری های شرق اوکراین و کمک به مخالفان دولت این کشور، وضع مجموعه ای از تحریم های گسترده اقتصادی و مالی ضدروسی را آغاز کرده اند.

23311

کد خبر 1293675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =