زندانیانی که در حبس هم دست از کلاهبرداری بر نداشتند

ایرنا نوشت: زندانیانی که با استفاده از تلفن‌های عمومی زندان اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده بودند، شناسایی شدند.

سرهنگ رضا ظهیریان گفت: به دنبال مراجعه حضوری هشت نفر از شهروندان مهابادی به دایره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی این انتظامی مبنی بر کلاهبرداری از آنان با شگرد واریز سود سهام عدالت، مراتب در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: پلیس آگاهی پس از انجام یک سری تحقیقات پلیسی موفق شد چهار نفر از زندانیان یکی از شهرهای اطراف مهاباد که در حال حبس محکومیت خود بودند را در این رابطه شناسایی کند.

وی اضافه کرد: این کلاهبرداران با استفاد از باجه عمومی تلفن داخل زندان شهروندان را فریب داده و به بهانه واریز سود سهام عدالت، به عابر بانک‌ها کشانده و با درخواست واریز مبلغی جهت واریز این سود از مردم کلاهبرداری کرده بودند.

فرمانده انتظامی مهاباد با بیان اینکه این زندانیان از این طریق ۴۰۰ میلیون ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده‌ بودند، اظهار داشت: پرونده‌ای جدید برای این زندانیان با موضوع کلاهبرداری از داخل زندان تشکیل و به مراجع قضایی تحویل داده شد.

سرهنگ ظهیریان با تاکید بر اینکه مشمولان سهام عدالت هوشیار باشند تا طعمه سودجویان و کلاهبرداران قرار نگیرند، گفت: در این زمینه در تلاشیم با همکاری رسانه‌ها هشدارهای لازم را به مردم بدهیم. 

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1293705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =