آزمون دشوار دنیزلی و کالدرون در تقابل حساس هفته

ایرنا نوشت: تراکتور و پرسپولیس در حالی در هفته دوم از رقابت‌های لیگ برتر رو در روی هم قرار می‌گیرند که این دیدار حساس آزمونی دشوار برای دنیزلی و کالدرون، سرمربیان ۲ تیم، است.

بازی های هفته دوم روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته در شهرهای مختلف کشور انجام می شود و در یکی از حساس ترین دیدارهای هفته، تراکتور و پرسپولیس به عنوان ۲ رقیب دیرینه و  پرطرفدار کشور در ورزشگاه یادگام امام تبریز مقابل هم قرار می گیرند.

فوتبال هجومی ویژگی اصلی تیم های تحت امر  مصطفی دنیزلی است و بارها این ویژگی را در تیم ها و بازی های مختلف نشان داده و از زمانیکه هدایت تراکتور را عهده دار شد بر این موضوع بارها تاکید کرده و اعلام داشته که بازی هجومی و تماشاگر پسند را با تراکتور ارایه خواهد داد.

البته در بازی هفته نخست در مسجد سلیمان، شاگردان دنیزلی در حد انتظار ظاهر نشدند و خبری از تیم هجومی نبود و تراکتور با نتیجه مساوی بدون گل مقابل این تیم متوقف شد و این شاید به دلیل شرایط آب و هوایی و یا عدم شناخت تیم ها از یکدیگر بود.

هر چند نمی توان از روی نتایج بازی های هفته اول در مورد تیم ها قضاوت کرد، اما نباید فراموش کرد که امتیازهایی که در این بازی ها از دست می رود می تواند در آینده به ضرر تیم باشد و تیمی که می خواهد مدعی باشد و آرزوی یک دهه ای هوادارانش را جامه عمل بپوشاند، باید از همین ابتدا به فکر اندوختن امتیازات لازم باشد.

در مقابل، پرسپولیس در بازی نخست در ورزشگاه آزادی با یک گل پارس جنوبی جم را شکست داد و لیگ نوزدهم را با برتری آغاز کرد و شاگردان کالدرون با روحیه بهتری برای نبرد سخت با تراکتور آماده می شوند.

در بازی هفته نخست مشخص شد که تراکتوری ها در خط حمله دچار مشکل هستند و بازیکن تمام کننده تمام عیار ندارد؛ همچنین نبود هافبک بازی ساز نیز در این تیم به چشم می خورد و دنیزلی باید با تغییر ترکیب و یا پست بازیکنان، این مشکلات را برطرف سازد.

اضافه شدن میمبلای پرویی به عنوان هافبک هجومی به تیم در هفته گذشته و متعاقب آن کوین فورتون (فوغتون) مهاجم فرانسوی به تراکتور، دست دنیزلی را برای انتخاب بازیکن بازتر کرده که البته قرار گرفتن این ۲ بازیکن در ترکیب تراکتور مقابل پرسپولیس بعید به نظر می رسد.

دنیزلی بهتر از هر کسی می داند که هواداران تراکتور مقابل پرسپولیس برد می خواهند و تساوی آنها را راضی نخواهد کرد، از این رو و به احتمال بسیار بالا با ترکیبی کاملا هجومی و استفاده از ۲ مهاجم در این بازی به میدان می رود.

در مقابل کالدرون و شاگردانش که سه سال متوالی با برانکو قهرمان لیگ برتر شده اند به دنبال متوقف ساختن تراکتور در خانه و حتی گرفتن ۳ امتیاز سخت این بازی هستند.

کالدرون با آگاهی از این موضوع که این بازی یک بازی ۶ امتیازی است، با تمام توان در تبریز حاضر خواهد شد و شاگردانش را از همه لحاظ برای این دیدار حساس آماده کرده است؛ رویارویی این ۲ مربی در هفته دوم به رغم تمامی مشکلات و سختی هایی که خواهد داشت برای طرفداران فوتبال و ۲ تیم جذاب و دیدنی خواهد بود.

آخرین برد تراکتور مقابل پرسپولیس به سال ۹۳ و با تونی اولیویرا برمی گردد که با یک گل این تیم را شکست داد و ماموریت دنیزلی در بازی پیش رو شکستن طلسم ناکامی تیمش مقابل پرسپولیس است که در صورت کسب برتری در این بازی، طلسم پنج ساله شکسته شده و نام این سرمربی ترک در کنار نام الیویرا و قلعه نویی قرار خواهد گرفت.

در طول تاریخ ۱۸ ساله لیگ برتر  ۲ تیم تراکتور و پرسپولیس ۲۲ بار رو در روی هم قرار گرفته اند که حاصل آن ۹ برد برای پرسپولیس،  ۸ برد برای تراکتور و ۵ تساوی برای ۲ تیم است و در صورتیکه تراکتور در نبرد بیست و سوم برنده میدان شود همه چیز بین این ۲ تیم مساوی خواهد شد.

۴۲ گل در بازی های این ۲ تیم رد و بدل شده که سهم هر کدام ۲۱ گل است؛ بهترین برد تراکتور نتیجه ۴ بر ۱ در فصل ۹۱ -۹۰ در تبریز و بهترین برد پرسپولیس هم در فصل ۹۶ -۹۵ با نتیجه ۳ بر صفر در تهران رقم خورده است.

دیدار تراکتور و پرسپولیس از هفته دوم رقابت های لیگ برتر ساعت ۱۷.۴۵ جمعه هشتم شهریور ماه در ورزشگاه یادگار امام ره تبریز انجام می شود.

46

کد خبر 1293706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =