بازدید آیت‌الله جنتی از سامانه موشکی باور ۳۷۳/ به کوری چشم دشمنان فعالیت موشکی را با سرعت بیشتر ادامه می‌دهیم

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس مجلس خبرگان گفت: به کوری چشم دشمنان ما لحظه‌ای دست از تولید تجهیزات و ادوات مورد نیازمان برنمی‌داریم.

آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان پیش از ظهر امروز سه شنبه (۵ شهریورماه ۱۳۹۸) در حاشیه بازدید از سامانه موشکی باور ۳۷۳ و نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع، طی سخنانی در جمع خبرنگاران با اشاره به این بازدید، گفت: همانطور که خداوند متعال در قرآن مجید نیز فرموده، مومنان دارای بنیان مرصوص هستند و من در بازدید امروز متخصصان و جوانان زیادی را از نزدیک دیدم که همگی دارای این ویژگی بودند.

او افزود: امروز در نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع، تجهیزات و سامانه‌هایی را از نزدیک دیدم که در گذشته، هیچ کس حتی در خواب هم نمی‌دید که جوانان و متخصصان کشورمان بتوانند چنین سامانه‌ها و تجهیزاتی را طراحی و تولید کنند، اما این جوانان اراده کردند و توانستند این سامانه‌ها را بسازند.

دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: امروز بسیار خوشحال شدم از اینکه متخصصان وزارت دفاع، جهان اسلام و مردم مسلمان منطقه و ایران را با طراحی سامانه‌های بومی و مدرن، آبرومند کرده اند و این مایه افتخار کشورمان است.

آیت الله جنتی ادامه داد: ما باید در مقابل ظلم و ظالم بایستیم و برای این ایستادگی، نیاز به تجهیزات و ادوات پیشرفته نظامی داریم که به لطف الهی، متخصصان صنعت دفاعی این تجهیزات را طراحی و تولید کرده اند و از نظر من، این عزیزان همگی از سربازان امام عصر (عج) هستند.

او با بیان اینکه من هر چه بگویم، عظمت کارها و اقدامات بسیاری خوبی که عزیزان در وزارت دفاع انجام داده اند را نمی‌توان منتقل کنم، تصریح کرد: به کوری چشم دشمنان ما لحظه‌ای دست از تولید تجهیزات و ادوات مورد نیازمان برنمی داریم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری همچنین اظهار داشت: این روزها دشمنان سخن از ممنوعیت فعالیت موشکی جمهوری اسلامی به زبان آورده و می‌گویند که ایران نباید موشک بالستیک داشته باشد؛ به کوری چشم دشمنان، ما فعالیت موشکی و دفاعی خود را با سرعت بیشتر ادامه خواهیم داد.

آیت الله جنتی در پایان از زحمات امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع، سردار تقی زاده جانشین وزیر و مسئولان و متخصصان وزارت دفاع قدردانی کرد.

پیشرفت‌های دفاعی در شرایط سخت‌ترین تحریم‌ها بدست آمده است

هم‌چنین مهر نوشت: 

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنعت دفاعی با بیان اینکه سیستم های پدافند هوایی ساخته شده توسط متخصصان داخلی اعجاب برانگیز و قابل تحسین است، اظهار داشت: مجاهدت جوانان انقلابی با تکیه بر دانش بومی در دستیابی به فناوری های پیچیده برای بسیاری غیر قابل باور بود.

وی به نقل از فرمایشات امام(ره) و مقام معظم رهبری که فرمودند ما می‌توانیم و باید به داخل تکیه کنیم، گفت: پیشرفت های خطیر  ارزشمند دفاعی در شرایط سخت گیرانه ترین تحریم ها علیه ملت یران به دست آمده است.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: حوزه صنعت دفاعی با بکار گیری تدبیر فرمانده معظم کل قوا مبنی بر مقاومت توانست به دستاوردهای خطیری دست یابد.

کدخدایی در توصیف نمایشگاه صنعت دفاعی اظهار داشت: محصولات دفاعی از جمله سامانه های پدافند هوایی و سامانه باور نشان داد اگر در همه حوزه ها از انگیزه  لازم برخوردار باشیم، با توکل بر خداوند متعال میتوانیم به هر نقطه ای از پیشرفت دست یابیم.  

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1293765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =