دستگیری کلاهبردار اینترنتی 16 ساله در ساوجبلاغ

فارس نوشت: فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ از دستگیری نوجوان 16 ساله که با سرقت اطلاعات کارت بانکی افراد اقدام به 21 فقره برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان در سطح کشور کرده بود، در ساوجبلاغ خبر داد.

مهدی فضلی علیشاه، فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ گفت: در پی مراجعه فردی به پلیس فتا و اعلام شکایت مبنی بر این که طی دو مرحله مبلغ 25 میلیون ریال به صورت غیرمجاز از کارت بانکی وی برداشت شده است، پیگیری موضوع در دستورکار پلیس فتا شهرستان ساوجبلاغ قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا در بررسی های اولیه متوجه شدند که این مبلغ از حساب نامبرده برداشت و به حساب فرد دیگری واریز شده که پس از دعوت به پلیس فتا در خصوص موضوع اظهار بی اطلاعی کرد و با توجه به این که تحقیقات نیز صحت گفته های وی را تأئید می کرد تحقیقات وارد مرحله جدید شد.

وی اذعان کرد: با انجام اقدامات پلیسی در نهایت محرز شد که فردی که به حساب بانکی وی دسترسی داشته و از کارت بانکی فرد سوء استفاده کرده، پسر 16 ساله ای است که بلافاصله با هماهنگی های صورت گرفته در شهر جدید هشتگرد دستگیر شد.

فضلی علیشاه مطرح کرد: نامبرده پس از انتقال به پلیس فتا شهرستان ساوجبلاغ ابتدا منکر هرگونه برداشت اینترنتی شد اما در مواجهه با مستندات موجود، به 21 فقره کلاهبرداری اینترنتی با سوء استفاده از اطلاعات حساب افراد در شهرهای مختلف کشور اقرار کرد.

وی تصریح کرد: این پسر 16 ساله در خصوص تبلیغات خرید اپلیکیشن در گروه های شبکه های اجتماعی افراد را ترغیب به ورود به درگاه خرید اینترنتی می کرد و از این طریق اطلاعات حساب طعمه های خود را به سرقت برده و متعاقبا حساب آن ها را خالی می کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ با بیان اینکه میزان کلاهبرداری متهم 600 میلیون ریال تخمین زده شده است اظهار کرد: تلاش برای شناسایی مالباختگان ادامه دارد.

46

کد خبر 1293798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =