زنگنه: با همه توان از اطلاعات نفتی کشور محافظت می‌کنم

شانا نوشت: بیژن زنگنه در حاشیه چهارمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت که در محل سالن همایش شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران برگزار شد در واکنش به بیانیه وزارت اطلاعات درباره حضور نیروهای نفوذی در صنعت نفت گفت آقای وزیر اطلاعات در این زمینه شفاف‌سازی کردند.

وی افزود: مسئولیت مبارزه با جاسوسان، جلوگیری از نیروهای نفوذی، حفاظت پرسنلی صددرصد به‌عهده دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی‌کشور است و دستگاه‌های اجرایی هیچ مسئولیتی در زمینه فعالیت ضدجاسوسی ندارند، اگر جایی تاخیر شده باشد آنها (دستگاه‌های اطلاعاتی) باید پاسخگو باشند نه دستگاه‌های اجرایی.

وزیر نفت ادامه داد: بارها نوشتم صنعت نفت در خط مقدم حمله است و مراقبت و حفاظت کنید زیرا آمریکا همه تلاشش آسیب زدن به صنعت نفت ایران است و این احتمال‌ها وجود دارد.

زنگنه با بیان اینکه تا آنجا که بتوانم از اطلاعات نفتی در مجموعه صنعت نفت محفاظت می‌کنم و در این زمینه تنها تعداد محدودی از اطلاعات نفتی باخبر هستند، تاکید کرد: صنعت نفت و نیروهای نظامی هم‌اکنون در دو بخش اقتصادی و عملیاتی در خط مقدم این جنگ هستند.

وی درباره اینکه تولید نفت ایران پس از توافق احتمالی چه زمانی به حداکثر ممکن می‌رسد، اظهار کرد: سه روز هم طول نمی‌کشد.

زنگنه درباره اینکه وضع صادرات نفت ایران با توجه به افزایش سریع تولید نفت و گاز در آمریکا چگونه خواهد بود، اظهار کرد: ما به صادرات نفت خود ادامه می‌دهیم.

1717

کد خبر 1293866

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =