هماهنگی استرالیا با سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران

فارس نوشت: نخست وزیر استرالیا بر حمایت خود از تداوم تحریم‌های دولت «دونالد ترامپ» علیه ایران و کره شمالی تاکید کرد.

«اسکات موریسون» نخست وزیر استرالیا که در حال بازگشت از نشست سران گروه هفت در فرانسه است در  مصاحبه با یک شبکه خبری انگلیسی ضمن پرداختن به تبعات جنگ تجاری آمریکا با چین، از تحریم‌های آمریکا بر ایران و کره شمالی حمایت کرد.

نخست وزیر استرالیا سه شنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه خبری اسکای نیوز گفت، معتقد نیست که «دونالدترامپ» رئیس جمهور آمریکا از تأثیر تنش‌های تجاری با چین بر اقتصاد استرالیا بی‌خبر است.

حمایت استرالیا از تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا

وی در این زمینه اظهار داشت، بر این باور است که در بیان نگرانی‌های خود با رئیس جمهور آمریکا آزاد است. موریسون افزود، در دهه‌های گذشته کشورهایی مانند چین توانستند آزادانه رونق بگیرند، اما قوانینی که در آن دوره کارایی داشتند، برای دوره‌های بعدی کارایی‌ چندان خوبی نخواهند داشت.

این در حالی است که به باور کارشناسان اقتصادی، سیاست‌های اخیر دولت آمریکا در تشدید جنگ تجاری با چین، اقتصاد آمریکا و حتی متحدان این کشور را به رکود نزدیک‌تر کرده است.

به گزارش اسکای نیوز، نخست وزیر استرالیا با پرداختن به موضوع «ایران» اظهار داشت که بعد از خروج دولت کنونی آمریکا از توافق هسته‌ای سال 2015 با ایران، اینک سران جهان در تلاشند تا از شدت تنش‌ها بکاهند.

نخست وزیر استرالیا که مدعی بیش از حد سخت نبودن تحریم‌ها  علیه ایران و کره شمالی است، در خاتمه افزود: «ما از این تحریم‌ها حمایت می‌کنیم و آنها را حفظ خواهیم کرد.»اسکات موریسون چندی قبل نیز در راستای حمایت از آمریکا گفت که به ائتلاف دریایی آمریکا در تنگه هرمز خواهد پیوست.

برخی سناتورهای استرالیایی در روزهای گذشته در جلسه‌ای با حضور «ماریس پاین» وزیر خارجه این کشور از تصمیم دولت برای پیوستن به ائتلاف تحت رهبری آمریکا در خلیج فارس و تنگه هرمز انتقاد کردند.

23231

کد خبر 1293885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =