پنتاگون با ساخت 32 کیلومتر از دیوار مرزی مکزیک موافقت کرد

فارس نوشت: یکی از مقامات دفاعی آمریکا در گفت‌وگو با بخش انگلیسی شبکه «صدای آمریکا» تأیید کرد که «مارک اسپر» رئیس پنتاگون، اخیراً ساخت 32 کیلومتر از دیوار در مرز جنوبی آمریکا با مکزیک را مورد تأیید قرار داده است.

این مقام آمریکایی تصریح کرد که  اسپر از مازاد بودجه پنتاگون برای ساخت این دیوار مرزی استفاده خواهد کرد. تا به امروز، حدود 250 کیلومتر از این دیوار از طریق بودجه نظامی که در ابتدا برای اهداف دیگر معین شده بود، تأمین بودجه شده است.

پس از جنجال‌های فراوان، در نهایت دیوان عالی آمریکا در ماه ژوئیه به دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مجوز استفاده از بودجه پنتاگون را برای ساخت بیش از 100 مایل دیوار نرده‌ای در امتداد مرز جنوبی آمریکا با مکزیک داد. پیش از آن قاضی کالیفرنیا، «دونالد ترامپ» را از صرف بودجه 2.5 میلیارد دلاری پنتاگون برای ساخت دیوار مرزی منع کرده بود.

پنتاگون پیشتر، تأیید کرده بود که بودجه خود را برای برنامه مبارزه با مواد مخدر تخصیص دهد که طبق این تصمیم، وزارت دفاع آمریکا اجازه دارد، به بهانه مقابله با قاچاق مواد مخدر، بودجه خود را صرف ساخت دیوار مرزی کند.

در ماه فوریه سال جاری میلادی (اسفند ۱۳۹۷)، منازعه سیاسی بر سر تأمین بودجه دیوار مکزیک به طولانی‌ترین تعطیلی دولت آمریکا در طول تاریخ انجامید. در نهایت کنگره تنها با ساخت دیواری نرده‌ای با بودجه ۱.۳۸ میلیارد دلار در برخی نواحی مرزی موافقت کرد

23311

کد خبر 1293994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =