طارمی: کی‌روش گفت در پرتغال قهرمان می‌شوی

مهاجم ایرانی تیم فوتبال ریوآوه گفت: سرعت فوتبال پرتغال خیلی بالا است. بازیکنان خیلی خوب سازماندهی شده و منظم هستند و وظایفشان را به خوبی انجام می دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهدی طارمی در دیدار تیم های فوتبال ریوآوه با داس آوس در لیگ پرتغال موفق شد سه گل به ثمر برساند و همین مسئله توجه رسانه های پرتغالی را به این بازیکن در پی داشته است.

طارمی در تازه ترین گفت‌وگوی خود درباره درخشش در این بازی گفت: ما کارمان را به خوبی انجام دادیم. اگر برنده شویم کل تیم برنده است و اگر ببازیم هم همینطور است. یک بازیکن مهم نیست. قهرمان وجود ندارد. من عملکرد خوبی داشتم چون دیگر بازیکنان خوب بودند. از این بابت خوشحالم. این شروع خوبی برای من بود. امیدوارم این روند ادامه‌دار باشد.

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران درباره تفاوت بین فوتبال پرتغال و فوتبال آسیا عنوان کرد: سرعت فوتبال پرتغال خیلی بالا است. بازیکنان خیلی خوب سازماندهی شده و منظم هستند و وظایفشان را به خوبی انجام می دهند. اگر سرمربی بگوید فوتبال را یکضرب یا دو ضرب انجام بدهید، بازیکنان این کار را می کنند اما در فوتبال آسیا اینطور نیست. اگر شما بخواهید دریبل بزنید، دریبل می کنید و اگر بخواهید، شوت می زنید. تفاوت در جزئیات است.

طارمی درباره این که که چرا پرتغال را برای ادامه فوتبالش انتخاب کرده است؟ تاکید کرد: من پیشنهادات زیادی داشتم ولی کارلوس کی‌روش گفت که به پرتغال بیایم. کی‌روش گفت پرتغال برای تو خوب است چون این کشور و فوتبالش را می شناسم. به کی‌روش گفتم که به شما اعتماد دارم و این را امتحان می کنم. او گفت می توانی بهترین عملکرد را در پرتغال داشته باشی و می توانی در این کشور به قهرمان تبدیل شوی. برای همین به اینجا آمدم.

طارمی همچنین درباره تجربه کار کردنش با کارلوس کی‌روش و کارلوس کاروالیال (سرمربی تیم ریوآوه) اظهار کرد: این دو مربی شبیه به هم هستند. در اولین جلسه تمرین ریوآوه به سرمربی تیم گفتم می‌دانم چه می‌گویی چون کارلوس کی‌روش این تمرینات را در تیم ملی ایران برای ما انجام می داد.

طارمی تاکید کرد: از حضور در پرتغال راضی هستم. مردم پرتغال صمیمی هستند. همچنین در باشگاه مثل یک خانواده هستیم. من این موضوع را دوست دارم. این برای یک بازیکن آسیایی مهم است. اگر شما به یک کشور یا باشگاهی از غرب اروپا بروید آنها خیلی دوستانه برخورد نمی کنند و شما را نمی‌پذیرند. فکر می کنم اینجا بهترین جا برای من و شروع برای آینده است.

256 43

کد خبر 1294004

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =