دژپسند: کنترل قیمت‌ها در ماه‌های آینده ادامه می‌یابد / کاهش نرخ ۸۳ قلم کالا

ایرنا نوشت: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: روند رشد قیمت‌ها کنترل می‌شود و پیش‌بینی ما این است که این روند کنترل قیمت‌ها در ماه‌های آینده نیز ادامه یابد.

«فرهاد دژپسند» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: تورم ماهانه و نقطه به نقطه از تیرماه روند نزولی پیدا کرده است. این روند ادامه پیدا می‌کند و امیدواریم این روند تداوم یابد و مقداری التیام بخش شرایط مردم باشد.

وی افزود: کاهش نرخ تورم به معنای کاهش قیمت‌ها نیست البته در برخی موارد شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم و بر اساس گزارش وزیر صنعت،‌معدن و تجارت، از بین یکصد قلم کالای پایش شده بهای ۸۳ قلم کالا کاهش یافته است. اما در مجموع آنچه مسلم است این است که کاهش روند افزایش قیمت‌هاست کنترل می‌شود.

دژپسند گفت: با توجه به برقراری ثبات در کشور و افزایش عرضه (عرضه ۲۵ قلم کالای اساسی در پنج ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد رشد یافته است) وضعیت خوبی داریم. نااطمینانی‌ها رفع شده است و خریدهای بی‌رویه برطرف شده است.

افزایش ۳۵ درصدی درآمدهای مالیاتی

وی درباره فرارهای مالیاتی نیز گفت: در سال جدید بر کنترل فرار مالیاتی متمرکز شدیم. رشد درآمدهای مالیاتی در پنج ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۵ درصدی داشته و این رقم بیشتر از محل کنترل فرارهای مالیاتی بوده است.

وزیر اقتصاد افزود: امیدواریم به سمت عدالت مالیاتی پیش برویم و اگر معلم و کارمندی در نقطه دوردست مالیاتی می‌پردازد افراد در کلانشهرها نیز مالیات حقه خود را بپردازند.

وی درباره اخذ مالیات از سلبریتی‌ها، پزشکان و دیگر اقشار خاص اظهارداشت: برخی اقشار که از آموزش رایگان بهره گرفته و از تحصیلات مناسب برخوردار هستند و درآمد خوبی دارند، برای اخذ مالیات از آنها مذاکراتی با واحدهای صنفی انجام دادیم تا همه این اقشار مالیات حقه را بپردازند.

دژپسند گفت: فاصله بین ارز نیما و سنا کمترین میزان است. دولت در ابتدای امسال درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی تصمیمی گرفت و این تصمیم به صورت منظم انجام می‌شود.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1294086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =