نگرانی پلیس از خارج شدن معضل تصادفات از اولویت سازمان‌ها و مردم

ایلنا نوشت: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: پس از سالها مداومت در کاهش جان باختگان تصادفات، با هسته سخت تری برای تداوم این مسیر مواجه هستیم، امروز نگرانی ما توقف کاهش و پس رفت در این زمینه است که باتوجه به شرایط اقتصادی جامعه، نگران هستیم تصادفات و انضباط ترافیکی از اولویت سازمان ها و مردم خارج شود.

 سردار "کمال هادیانفر" در نشست با مسئولان پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه وضعیت انضباط ترافیکی موجود در کشور در تراز جمهوری اسلامی ایران نیست، گفت: با نگاه اجمالی به سیر تحول تصادفات و انضباط ترافیکی از سال۱۳۸۴ تاکنون، شاهد رشد مثبت مولفه های انضباط و کاهش جان باختگان سوانح رانندگی هستیم، به نحوی که اگر تلاش دولت، سازمان ها و همکاران من در پلیس نبود، امروز شاهد کشته شدن بیش از ۳۰ هزار نفر از هموطنان در تصادفات جاده ای بودیم و هیچ یک از تغییر رفتارهای ترافیکی مانند بستن کمربند ایمنی نیز رخ نمی داد؛ خداوند را شاکریم و از مردم و رانندگان قانون مدار بابت همکاریشان تشکر می کنیم.

وی افزود: پس از سالها مداومت در کاهش جان باختگان تصادفات، با هسته سخت تری برای تداوم این مسیر مواجه هستیم، امروز نگرانی ما توقف این کاهش و پس رفت در این زمینه است که باتوجه به شرایط اقتصادی جامعه ، نگران هستیم تصادفات و انضباط ترافیکی از اولویت سازمان ها و مردم خارج شود.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه اگر انضباط ترافیکی در معابر نهادینه شود، زندگی و کار شهروندان با نظم بیشتری همراه خواهد بود، گفت: البته این نگرانی را به مسئولان ذیربط نیز تسری داده ایم، اگر روند به همین منوال ادامه یابد و تغییری در مولفه های موثر بر تصادفات نداشته باشیم، معلوم نیست در سال۹۸ چه دست آوردی در حوزه کاهش کشته ها خواهیم داشت.

سردار هادیانفر با گلایه از عدم وصول اعتبارات و اشاره به تاثیر منابع پایدار در تحقق اهداف ماموریتی، گفت: در راستای توسعه ناوگان، سازمان هایی مانند پلیس، اورژانس، هلال احمر و ... منابع پایدار و متمرکزی در دسترس نیست به عنوان نمونه اگر با اختصاص منابع به پلیس در توسعه ناوگان و وزارت راه، ۳۲۰۰ نقطه حادثه خیز جاده ای اصلاح گردد ، بخش قابل توجهی از تصادفات فوتی ما کاهش می یابد.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: در صورتی که اعتبار مناسبی واگذار شود با توسعه سیستم های هوشمند مبتنی بر IT و ITS شاهد توسعه انضباط ترافیکی خواهیم بود.

رئیس پلیس راهور ناجا با تاکید بر نقش ۳۳سازمان مرتبط با ترافیک ابراز امیدواری کرد: پلیس بتواند با همراه و همگام کردن این سازمان ها نسبت به هم افزایی و هم پوشانی اقدامات در راستای تحقق کاهش جان باختگان و افزایش انضباط ترافیکی گام های موثری بردارد.

سردار هادیانفر خاطرنشان کرد: همه سازمان ها مشکلاتی دارند، ولی اگر اراده کنند و توان موجود خود را به صورت جهادی به کار گیرند ، اتفاقات خوبی در حوزه ترافیک رخ خواهد داد.

وی افزود: ۴۰سال است آمریکا به جنگ این ملت برخاسته و صرفا در طول این سالها شکل دشمنی آن از شکلی به شکل دیگر تغییر کرده است، این دشمنی اتفاق جدیدی نیست که اقدامات سازمان ها را تحت الشعاع قرار دهد.

سردار هادیانفر ادامه داد: همه باید کار خود را انجام دهیم و در همه زمینه ها از جمله انضباط ترافیکی، تحول سیستمی، استفاده از IT و ITS و ... فعالانه عمل کنیم و با کمک مردم عزیزمان ، مسئولان دستگاه هایی همچون وزارت بهداشت،راه، بیمه مرکزی و نیز همه سازمان ها در راستای کاهش تصادفات و سوانح ترافیکی و توسعه انضباط ترافیکی در تراز جمهوری اسلامی ایران را محقق کنیم.

۲۳۵۲۱۲

کد خبر 1294095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =