۲ نفر
۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
موضع شهرداری درباره دست‌فروشان مترو

ایسنا نوشت: مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در جمع دستفروشان گفت: همه می‌دانند که دستفروشان از سر ناچاری به این کار روی آوردند اما قرار نیست اشتغال آنان حق دیگران را ضایع کند.

علی پیرحسین‌لو ظهر امروز در جلسه گفت‌وگوی مدیران شهری با دستفروشان که در ایستگاه متروی امام خمینی (ره) برگزار شد با بیان اینکه بنا داریم که راه‌حلی برای مشکل دستفروشی در مترو پیدا کنیم، گفت: دستفروشی در مترو دارای سه ضلع است که در یک ضلع، مردم، در ضلع دیگر شهرداری و در ضلع دیگر دستفروشان قرار دارند اما در این جلسه تنها دستفروشان حرف زدند و باید نظرات دیگران نیز شنیده شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری موظف است به مسافران با کمترین مشکل در عبور و مرور کمک کند، اظهارکرد: برخی از دستفروشان گفته‌اند که ۸۰ درصد مردم از دستفروشی رضایت دارند اما این نظرسنجی درست نیست و قبول کنید که بخشی از مردم از دستفروشی ناراضی هستند و اگر می‌خواهیم تدبیر کنیم باید همه جوانب را در نظر بگیریم.

پیرحسین‌لو با بیان اینکه باید صدای مردم بدون لکنت زبان شنیده شود، گفت: شما مدیران شهرداری را ظالم نپندارید چرا که آن مسئله‌ای که سبب شده شما به‌ناچار به دستفروشی روی بیاورید مدیران شهری نیستند بلکه مشکلات اقتصادی و شرایط محیطی علت این معضل است.

وی افزود: همه می‌دانند که دستفروشان از سر ناچاری این کار را می‌کنند اما قرار نیست اشتغال شما حق دیگران را ضایع کند.

پیرحسین‌لو با بیان اینکه هیچ کس حق تعدی و توهین به دیگری را ندارد، به گلایه دستفروشان از ضبط کالاهایشان اشاره کرد و گفت: قرار شد مدیرعامل مترو راهکاری برای بار و کالای دستفروشان پیدا کند.

مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه برخی از دستفروشان پیشنهاد داده‌اند که غرفه بدهید اما هر راه حلی که سبب شود دستفروشی افزایش یابد، مورد قبول نیست،اظهارکرد: مترو محل کسب و کار نیست و تنها محل جابجایی مسافر است و اگر برخی از افراد از سر ناچاری و اضطرار به دستفروشی در مترو روی آوردند، قرار نیست تا آخر دستفروش در مترو باقی بمانند.

وی با اشاره به گلایه دستفروشان از برخورد ماموران مترو و پلیس گفت: هیچ کس نمی‌تواند اجازه دهد ایمنی و عبور و مرور مسافران دچار خدشه شود و نمی‌توانید بساط کنید و سد معبر ایجاد کنید.

مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران  در واکنش به پیشنهاد یکی از دستفروشان مبنی بر تعیین پیمانکار نیز اظهارکرد: راه حل‌هایی از جنس پیمانکاری خوب نیست و قرار نیست کسی بالای سر دستفروشان باشد.

وی در پایان خطاب به دستفروشان گفت: غیر از خودتان دیگران را هم ببینید تا بتوانیم به یک راه حل درست و منطقی برسیم.

۴۷۲۱۲

کد خبر 1294102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =