۰ نفر
۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
سرانجام خودروهای وارداتی در گمرک چه شد؟

مهر نوشت: رئیس کل گمرک با بیان اینکه نزدیک به ۱۵۰۰ خودروی وارداتی در درب خروج گمرک مانده اند، گفت: در حال پیگیری هستیم تا مهلت ترخیص خودروهای دپو شده از سوی دولت به مدت یک یا دو ماه مجدد تمدید شود.

مهدی میراشرفی در رابطه با ترخیص خودروهای باقی مانده در گمرک، اظهار داشت: مهلت ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده در نیمه تیر ماه به پایان رسید و در مدت  مذکور نزدیک به ۷۵۰۰ دستگاه خودرو ترخیص شد.

رئیس کل گمرک ایران افزود: در این بین نزدیک به ۱۵۰۰ دستگاه خودروی دیگر نیز به گمرک اظهار شد اما با توجه به اینکه در مصوبه هیات وزیران عبارت ترخیص کالا ملاک بوده است، این خودروها بعد از اظهار در درب خروج گمرک مانده اند.

وی با بیان اینکه فرآیند اخذ مجوزهای قانونی در درب خروج گمرک انجام می شود، تصریح کرد: در واقع این خودروها به دلیل اینکه نتوانسته اند مجوزهای قانونی را اخذ و هنگام خروج ارائه کنند اجازه خروج پیدا نکرده اند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای جهت حل این مشکل در حال پیگیری هستیم تامصوبه دی ماه دولت در صورت امکان نسبت به همان خودروهایی که قبلا در اماکن بندری و مناطق ویژه وجود داشت، مجدد تمدید شود.

میراشرفی افزود: البته با توجه به اینکه متولی وزارت صنعت، معدن و تجارت است، این پیشنهاد باید از سوی این وزارتخانه در دولت طرح شود تا بتوان مصوبه را تمدید کرد.

وی در رابطه با اینکه در صورت موافقت دولت، این مصوبه تا چه زمانی تمدید می شود، تصریح کرد: بعید میدانم بیشتر از یک یا دو ماه تمدید شود که البته این موضوع هم باید پیشنهاد شود تا ببینیم نظر دولت چیست.

ماجرای خودروهای وارداتی دپو شده به حدود دو سال پیش بر می‌گردد که نزدیک به ۱۳ هزار خودرو وارد کشور شد، اما به دلیل مسائل مختلف از جمله ثبت سفارش‌های غیر قانونی و تغییر سیاست ارزی دولت این خودروها در گمرک دپو شد؛ نیمه دی‌ماه سال گذشته دولت مصوبه‌ای را ابلاغ کرد که بر اساس آن به صاحبان خودرو چهار ماه فرصت داده شد تا برای ترخیص خودروها با دریافت مجوزهای لازم و انجام تشریفات گمرکی اقدام کنند. نیمه اردیبهشت سال جاری این زمان به پایان رسید و هیات دولت دو ماه دیگر این فرصت را تمدید کرد.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1294111

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =