سردار جوانی: دنبال تحریم‌ها نباشیم، دشمن تحریم را برنمی‌دارد /سردار سلیمانی: از نظر نظامی ایران جز ۱۰ کشور اول جهان است

تسنیم نوشت: معاون سیاسی سپاه گفت: در حوزه اقتصاد هنوز انقلابی وارد نشدیم، در صورت ورود به این بخش به صورت انقلابی می‌توان موفقیت بیشتری را کسب کرد، به‌دنبال تحریم‌ها نباشیم، دشمنان تحریم‌ها را بر نمی‌دارد و به این کارها ادامه می‌دهند، ما نیز دست از مبارزه با آمریکا برنمی‌داریم و در مقابل آمریکا می‌ایستیم.

سردار یدالله جوانی امروز در همایش اساتید بسیجی دانشگاه آزاد گفت: تبیین نظریه نظام انقلابی در بیانیه گام دوم در این جلسه صورت می‌پذیرد، عنوان مسئولیت در کانون‌های بسیج در سراسر کشور بسیار برتر از استادی و نظایر آن موارد است.

معاون سیاسی سپاه خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری با وجود خلوص نیت و جایگاه بالای خود در بیانیه اعلام کرده که من به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می‌خورن و از خدا می‌خواهم در صحرای محشر مرا با بسیجیان همراه کند.

جوانی تصریح کرد: بسیجی به معنای نیروی حاضر در صحنه برای دفاع از انقلاب است به کمک خداوند می‌توانیم گام‌های بزرگی در این مسیر برداریم، ما در قبال بیانیه که به‌عنوان سندی زرین در اختیار ما قرار دارد وظایفی داریم که از آنها می‌توان به محوریت عمل و اقدام در گفتمان‌سازی اشاره کرد.

وی عنوان کرد: گفتمان باید بر مبنای عمل و اقدام باشد و تبیین مقدمه گفتمان‌سازی است، مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان فرمود که با این بیانیه برای نسل جوان گذشته و آینده را ترسیم کردم، چهار نکته در این بیانیه مورد توجه قرار گرفت که از آنها می‌توان به بیان عظمت اصل انقلاب اشاره کرد.

معاون سیاسی سپاه گفت: در حوزه اقتصاد هنوز انقلابی وارد نشدیم، در صورت ورود به این بخش به صورت انقلابی می‌توان موفقیت بیشتری را کسب کرد، به‌دنبال تحریم‌ها نباشیم، دشمنان تحریم‌ها را بر نمی‌دارد و به این کارها ادامه می‌دهند، ما نیز دست از مبارزه با آمریکا برنمی‌داریم و در مقابل آمریکا می‌ایستیم.

انقلاب اسلامی از مرزهای جغرافیایی عبور کرده است

سردار دریادار پاسدار علی فدوی در سومین جشنواره سراسری فرهنگی ورزشی شمیم خانواده ویژه فرزندان پسر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در سالن ژیمنازیوم دانشگاه تبریز برگزار شد، با اعلام اینکه "امروز جشنواره‌ای را برای شور و نشاط و تحرک و ابتکار عمل فرزندان سپاه آغاز می‌کنیم" گفت: شما فرزندان مردان باصلابتی هستید که در سخت‌ترین شرایط دفاع مقدس در کشور جلوه‌هایی را آفریدند که در طول تاریخ ثبت شد.

وی با بیان اینکه شادترین روزها بین رزمندگان در جبهه‌ها بود و پرتحرک‌ترین و ابتکاری‌ترین کارها توسط رزمندگان اسلام در دفاع مقدس صورت گرفته است، افزود: فرزندان و خانواده‌های پاسداران استطاعت و توان خود را به حداکثر برسانند تا بتوانند در برابر دشمنان ایستادگی کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه "دشمنان ما نمی‌دانستند ولی خدای متعال بر اساس وعده‌ای که داده بود، همین بسیجیان و پاسداران و ارتشیان منکوب‌کننده دشمن شدند"، ابراز داشت: وقتی مقابل و پشت‌سر خود الگوهای زیادی داریم، انسان می‌تواند به بهترین وجه راه خود را بیاید و افتخارآفرین باشد.

وی با تاکید بر اینکه عظمت جمهوری اسلامی به اذعان دشمنان هر روز بیشتر می‌شود گفت: گستره جغرافیایی انقلاب اسلامی ما از مرزهای جغرافیایی هم گذشته است که این به برکت مجاهدت‌های شهدا و رزمندگان اسلام است.

وی خطاب به فرزندان پاسداران گفت: شما نوجوان ان و جوانان در شروع کار قرار دارید و این شروع با آن همه پشتوانه‌ها و الگوها که در جلوی چشمان ما بودند، می‌توانیم گام‌های بلندی را برداریم تا بتوانیم همچنان بیش از گذشته و بیش از پدران و برادرانمان افتخار آفرین باشیم.

وی با اشاره به اینکه با همه آنچه در اختیار شماست، باید به عنوان شاخص و برتر در کشور باشید، ابراز داشت: شماها افتخارات بزرگی را که در دفاع مقدس بوده اند، در خانه و جامعه دیده اید و با آنها زندگی کرده و لمس کرده اید، وقتی الگوهای به این نزدیکی و ملموس داریم، انتظاری که از جوانان ما است، انتظاری با افق بلند است تا فرزندان پاسداران با همه داشته‌های خودش، توانمندی‌های خود را نشان دهند.

وی خاطر نشان کرد: دلدادگان شهید حججی همه چیز را در اختیار دارند تا سربلند در پیشگاه خداوند باشند، لذا فرزندان ما شور و نشاط جوانی را در حداکثر ممکن داشته باشند و داشته‌هایمان را در راه اسلام و انقلاب هزینه کنیم.

 ایران قدرت برتر در منطقه است

سردار غلامرضا سلیمانی پیش از ظهر امروز در اجلاس مجمع بسیج استان فارس گفت: ملت ایران با افتخار و عظمت پنجمین دهه انقلاب اسلامی را شروع کرده و مقام معظم رهبری هم برای دوره جدید بیانیه گام دوم را صادر کردند.

وی با بیان اینکه شروع دهه پنجم با افتخار و عظمت ادعا نیست بلکه یک واقعیت غیرقابل کتمان است، گفت: قدرت مؤلفه‌های مختلفی دارد که ۵ مؤلفه از مهم‌ترین اضلاع قدرت است که شامل ابعاد سیاسی، امنیتی، فرهنگی، علمی و فناوری و اقتصادی است.

وی با بیان اینکه در عرصه دفاعی و امنیتی امروز ایران یک قدرت است، گفت: اخباری که هر روز درباره تجهیزات دفاعی منتشر می‌شود؛ تنها بخش سخت‌افزاری است که به اعتراف دنیا امروز ایران اسلامی از نظر نظامی جزء ۱۰ کشور اول جهان است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه این قدرت سخت است اما در قدرت نرم نیز ایران دارای جایگاه است، افزود: بدون تردید ملت ایران در بحث قدرت نرم قدرت اول دنیا است و این گام محکم و مهمی در پنجمین دهه انقلاب اسلامی است.

رئیس سازمان بسیج با اشاره به حادثه سیل که ابتدای سال رخ داد و همبستگی مردم ایران گفت: این هم از مولفه‌های قدرت فرهنگی مردم ایران است؛ در کشور آمریکا که ۲۵ درصد اقتصاد دنیا را دارد اما حوادث را نمی‌تواند مدیریت کند و پس از سال‌ها هنوز عوارض یک حادثه طبیعی را دارد.

رئیس سازمان بسیج با اشاره به مولفه دیگر قدرت عنوان کرد: امروز ایران اسلامی در زمینه قدرت علمی حرف در دنیا دارد و پس از انقلاب در همه رشته‌ها و عرصه‌های علمی و فناوری رشد داشته‌ایم، در بعد اقتصادی نیز تمام مولفه‌ها و زیرساخت‌های لازم فراهم است و امروز ایران اسلامی یک قدرت برتر در سطح منطقه به حساب می‌آید. 

رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه بسیج با شناسایی زمینه‌ها براساس اولویت‌ها پای کار می‌آید، گفت: بسیج برای این آمده تا آسیب‌ها را کاهش دهد و در برابر تهدیدات یک جبهه تشکیل دهد. 

سردار سلیمانی با اشاره به رویکرد بسیج بیان کرد: بسیج باید در این دوره جدید در ادامه مسیر پرافتخار انقلاب اسلامی و در ادامه برنامه‌ها و اهداف انقلاب بیش از گذشته به سازمان‌یافتگی، بررسی عالمانه و انتخاب راهکارها و روش‌های حل مسئله بپردازد و با از دست ندادن زمان و فرصت‌ها تلاش کند تا توانایی‌ها را پای کار بیاورد. 

۲۷۲۱۵

کد خبر 1294136

برچسب‌ها