روایت شیخ‌الاسلام از جزئیات شکار پهپاد آمریکا/ رهبری انگشتر خود را به فردی که ماشه اسقاط پهپاد را فشار داده بودند، اهدا کردند

فارس نوشت: شیخ‌الاسلام گفت: رهبر انقلاب انگشتر خود را به فردی که ماشه اسقاط پهپاد را فشار داده بودند، اهدا کردند.

حسین شیخ‌الاسلام، قائم‌مقام اسبق وزارت خارجه کشور در گفتگو با برنامه تلویزیونی جهان آرا درباره نکاتی مانند شکار پهپاد آمریکایی پرداخته بود.

بخشی از این گفتگو را بخوانید.

کارشناس مسائل غرب آسیا درباره جزئیات شکار پهپاد آمریکایی گفت: این پهپاد در مسافت چهل‌ هزار پا حرکت می‌کرد و وقتی نیروهای ما روی آن قفل می‌کنند، فوراً خود را به پنجاه هزار پا می‌رساند. ارزیابی‌شان این بود که در این فاصله نمی‌توانیم آن‌ را مورد اصایت قرار دهیم. امّا ما با سامانه پدافندی سوم خرداد آن را ساقط کردیم.

شیخ‌الاسلام ادامه داد: بعد از این اتفاق، توازن بهم خورده است و آمریکایی‌ها نتوانستند عکس‌العمل نشان دهند. اینکه ترامپ گفت به‌خاطر تلفات انسانی از حمله صرف‌نظر کرده است، دروغی بیش نبود، چرا که آن‌ها یک‌بار هواپیمای مسافربری ما را زدند و کک‌شان هم نگزید.

وی درباره علّت اصلی حمله نکردن آمریکا پس از اسقاط پهپاد گفت: رییس ستاد مشترک به ترامپ گفت که ما با پدیده‌های جدیدی در ایران روبه‌رو هستیم که آن‌ها را نمی‌شناسیم. اگر می‌شناختیم که این پهپاد را نمی‌فرستادیم.

قائم‌مقام اسبق وزارت خارجه با اشاره به پیشرفت‌ چشمگیر یمنی‌ها در ساخت سلاح گفت: حتماً به آن‌ها کمک می‌شود و این وظیفه ما و همه آزادی‌خواهان است، ولی نباید فراموش کنیم که یمن در محاصره قرار دارد.

وی هوش و استعداد فراوان یمنی‌ها را مورد اشاره قرار داد و به نقل از سردار سلیمانی گفت: تعدادی از یمنی‌ها را به ایران آوردیم تا فقط کمک‌های اولیه پزشکی یاد بگیرند تا مجروحان خود را درمان کنند، امّا بعد از مدّتی دیدیم که آن‌ها دکتر جراح و بیهوشی شدند.

شیخ‌الاسلام افزود: رهبر انقلاب انگشتر خود را به فردی که ماشه اسقاط پهپاد را فشار داده بودند، اهدا کردند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1294175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =