بولتون: چین فناوری جنگنده F-۳۵ را به سرقت برده است

ایرنا نوشت: "جان بولتون " مشاور امنیت ملی آمریکا روز چهارشنبه، چین را به سرقت از فناوری هواپیمای جنگنده F-۳۵ آمریکا متهم کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه از کی اف، جان بولتون در کنفرانس خبری در کی اف گفت: آمریکا به شدت نگران انتقال فناوری نظامی به چین است. بطور مثال می گویم. جنگنده نسل پنجم چین که به تازگی ساخته است، بسیار شبیه F-۳۵ است. اصلا این جنگنده چینی همان F-۳۵ است. در واقع آنها فن آوری مربوط به ساخت F-۳۵ آمریکا را به سرقت برده اند .

اظهارات مشاور امنیت ملی آمریکا درحالیست که وی پیش تر نیز روسیه را به سرقت فناوری نظامی آمریکا برای ساختن سلاح های مافوق صوت متهم کرده بود.

مشاور امنیت ملی آمریکا درباره توان نظامی روسیه گفته بود: روسیه همچنان به اندازه کافی در حوزه دفاع نه تنها برای به روزرسانی زرادخانه اتمی‌اش بلکه برای ساخت انواع جدید تجهیزات نظامی از جمله موشک‌های مافوق صوت و موشک‌ های کروز مافوق صوت که عمدتا تکنولوژی آن را از آمریکا سرقت کرده، هزینه می‌کند.

 وی افزود: مقابله با این توانایی و این احتمال که ممکن است دیگر کشورها نیز چنین فناوری‌هایی داشته باشند همچنان یک چالش واقعی برای آمریکا و متحدانش محسوب می‌شود. ما بسیار بیشتر از آنچه من در اینجا به شما گفتم درباره این رویداد اطلاع داریم.

روسیه همواره اتهام های آمریکا مبنی بر سرقت فناوری نظامی را تکذیب کره و این اتهام ها هیچ وقت ثابت نشده است. 

2323

کد خبر 1294212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  0 1
  چین خوب کاری کرده چون حتی اگر دزدی کرده باشد انجصار را شکسته است و این به نفع مردم تمام خواهد شد.
 • US ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  1 0
  اخه روسیه کی حرف راست زده که بازم بزنه
 • علیمرد IR ۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  1 0
  بولتون جون این چینیها به پشمک حاج عبداله هم رحم نکردن و بدلشو ساختن اف 35 دیگه چیه داداچ،
 • IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  0 1
  وقتی رئیس جمهور شما را روسیه انتخاب می کنه توقع چی داری
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  0 0
  درود بر چینیها که توانسته اند این کار را بکنند و باعث افتخا انهاست چرا ما از این دزدی های نظامی نمیکنیم تا امریکا به جز و وز و ناله کند